Podobně dopadl v 10. kole také Zlín v Brně, vysoko – jedenáctibrankovým rozdílem – porazili soupeře z Hranic i házenkáři pražské Dukly. Lovosice nezaváhaly v Karviné a usadily se na čele tabulky. Další výsledky a postavení jednotlivých celků najdete na straně 24.

HBC Ronal Jičín – HC Sokol Přerov 37:21 (19:10). Jednoznačně si se svým soupeřem poradili naši házenkáři. I oni se chtějí dotáhnout zpět mezi vedoucí trojici a body z utkání proti Přerovu tak pro ně byly téměř povinností. V 9. minutě vedli 6:1, na konci první čtvrtiny zápasu 10:3.

Vzdorovat se snažili hlavně Hastík s Hradilem, ve spolupráci s Valáškem a Frančíkem nakonec přece jen dosáhli korekce na rozdíl čtyř gólů, domácí si ale stále udržovali bezpečný odstup a po přestávce vedli už zase po několika úspěšně zakončených brejcích vysoko – o devět gólů. Ve druhé půli si házenkáři jičínského Ronalu drželi velký brankový odstup, který v závěrečné desetiminutovce ještě zvýraznili především zásluhou Drbohlava s Vocáskem na konečných 37:21.

Zbývající tři jičínské týmy se představily v sobotu na palubovkách moravských soupeřů a nevracely se s prázdnou. To platí hlavně o dorosteneckých celcích, které uspěly v Ostravě – starší chlapci porazili Sokol 32:27 (11:12), mladší stejného soupeře 38:26 (17:18). Vyrovnanou partii hrálo v prvním poločase béčko mužů s lídrem Tatranem Litovel. Nakonec podlehlo 25:33 (17:17).⋌(hbc)