Samotný zápas byl pro Kopřivnické trochu sázkou do loterie. Ti byli kvůli zranění oslabeni o tři důležité hráče, kteří museli být nahrazeni mladými juniory. I přesto však kopřivničtí hráči začali duel dobře, ujali se vedení o pět branek, a to pak drželi až do jedenácté minuty. Poté se však do hry dostali i Jičínští, kteří v průběhu prvního poločasu dokázali brankové manko dotáhnout. Nakonec první poločas skončil nerozhodně 11:11.

Vstup do druhé půle se vůbec Kopřivnickým nevydařil. Technické chyby a neproměněné vyložené šance dostaly jičínský celek do vedení a tento náskok si hosté udržovali až do konce zápasu. I když bylo mnoho příležitostí utkání zvrátit, nenašel se nikdo, kdo by zvedl kopřivnický prapor a dokázal dotáhnout domácí celek k vítězství. I přes vynikající výkon gólmana Žingora se domácím nepodařilo získat dva body.

„Bohužel se potvrdilo, že zranění třech klíčových hráčů nejsme schopni ustát, a to bylo myslím rozhodující. Obrovská škoda, že jsme nepotvrdili důležité body z Karviné a zbytečně doma ztratili. Neproměnit patnáct tutovek je příliš velký luxus, takto se vyhrát nedá," řekl k utkání trenér domácích Ivo Vávra.
A i Jan Gřes, spojka Kopřivnice, si byl vědom, že ztráta důležitých hráčů byla klíčová.

„Nevím, co k tomu dodat, strašně mě to mrzí, protože jsme se na ně připravovali, věřili si, ale zranění nám nedovolila nastoupit v plné síle. V zápase se ukázalo, že nemáme žádné alternativy, nemohli jsme to extrémně točit. Chyběli nám Míra Rachač, Marek Bukovský, Patrik Fulnek ještě není stoprocentní, druhý gólman se nám zranil, a tak to dopadlo. Snažili jsme se však hrát co nejlépe. Je jasné, že kdo nebojuje, nemůže zvítězit. Naše prohra mě mrzí i kvůli fanouškům, neboť přišla plná hala, což bylo super, hnali nás dopředu a už kvůli nim jsme chtěli získat ty dva body. Jičínský celek byl bohužel šťastnější."

Trenér hostů Aleš Babák si dvoubodového zisku velmi váží. „Hrubě nám nevyšel začátek utkání, kdy jsme v desáté minutě prohrávali 5:0. Vůbec to s námi nevypadalo dobře. Domácí i přes absenci některých zraněných hráčů hráli s nadšením a přehrávali nás svou bojovností. Naštěstí jsme se ve druhé desetiminutovce dokázali vrátit do hry, vyrovnali na 5:5 a od té doby si myslím, že jsme pomalinku získávali převahu a nakonec poločas skončil nerozhodně. Tak, jak nám nevyšel první poločas, jsme do toho druhého nastoupili dobře, dostali se do vedení, které jsme prakticky udržovali do konce utkání. Spokojenost tedy je, prohráli jsme doma, tak jsme potřebovali body z venku. V Kopřivnici ztratily body Lovosice (jeden), Hranice prohrály. Vnímáme absence kopřivnických klíčových hráčů, ale my máme také některé hráče zraněné. Tohoto vítězství si nesmírně vážíme."

Ondřej Šulc, hráč HBC Jičín, po zápase ocenil, že jeho tým měl větší chuť po vítězství. „Přes hodně rozpačitý začátek, kdy jsme prakticky dvanáct minut nedali gól, jsme se dokázali zvednout a hlavně jsme to už udrželi. V minulých utkání jsme měli hrozné problémy a výkyvy, kdy jsme naopak vedli o pět gólů a soupeře jsme pak nechali dotáhnout. Už jsme prostě neměli síly, spíše psychické, což se v tomto duelu vůbec nedělo. Tentokrát jsme byli my ti lepší. Určitě jsme chtěli více vyhrát než domácí."