První sérii o konečné umístění zvládli a nyní je čeká boj o páté místo v letošním extraligovém ročníku.

Házenkáři jičínského Ronalu si po vyřazení z play off poradili s Karvinou a již zítra se jim postaví Frýdek-Místek. Parta kolem Vojtěcha Petrovského zase v součtu dvou utkání zdolala Brno. „Frýdek měl možná před sezonou trochu vyšší cíle. Fakt, že se neprobojoval dále do boje o medaile, možná pro něj bude zklamáním," řekl před prvním domácím utkáním série trenér Jičína Aleš Babák.

„My jsme s Frýdkem v letošní sezoně odehráli dva naprosto vyrovnané zápasy. Na půdě soupeře jsme prohráli o dvě branky a doma vyhráli o jednu. Frýdek má vyrovnanou dvojici brankářů, ve svém středu dlouhodobě jednoho z nejlepších střelců extraligy Vojtu Petrovského, na pivotu se v této sezoně rozehrál k velmi dobrým výkonům pivot Gřešek. Síla soupeře je velká a nečeká nás určitě nic jednoduchého," vyjádřil se k soupeři Babák.

Jeho tým by měl mít k dispozici téměř kompletní kádr. „Šrámy už v týmu nějaké jsou, přece jenom je konec sezony. Tím, že jsme se dostali do play off a potom přešli přes Karvinou, se ale hojí lépe."

S poraněním stehenního svalu stále laboruje levoruký David Krahulec. „S největší pravděpodobností nenastoupí, na tento domácí zápas určitě ne. Další hráči by měli být připraveni, tedy s výjimkou těch dlouhodobě zraněných," řekl Babák ke zdravotní situaci v týmu.

A jaký si Jičínští přejí výsledek v prvním utkání? „Vůbec bychom se nezlobili, kdyby se nám povedl podobný výsledek jako s Karvinou nebo s Frýdkem vloni, kdy jsme s ním hráli v sérii o sedmé až osmé místo a vyhráli o šest branek. Samozřejmě by to byl zajímavý výsledek pro odvetu, nicméně letos byly naše vzájemné zápasy vyrovnané. Řekněme, že v tuhle chvíli je základní cíl vítězství a každý gól navíc by byl jenom plus," uzavřel své postřehy lodivod Jičína.

První utkání série o páté místo:

Pátek 28. dubna, 20.00: HBC Ronal Jičín – Pepino SKP Frýdek-Místek