Domácí nastoupili ve velmi silné sestavě, objevilo se i šest hráčů A týmu mistrů (Bičiště, Jonáš, Šafránek, Herajt, Blecha a Strýc). Jičínský celek se snažil, nepodal tentokrát tolik kompaktní výkon, především v obraně, a odjížděl zklamán bez bodů.

Začátek zápasu hostům vyšel. Nezalekli se síly protivníka a dokázali si vynutit herní převahu. Kvalitní obrana a výborný Machalický v brance byli zárukou dobré hry Jičína. Hosté tak zcela ovládli první čtvrtinu zápasu,domácí celek zaskočili. To ale bylo vše. Vedení, které si Jičínští vypracovali v prvních šestnácti minutách, domácí rychle zlikvidovali během čtyř minut. Jičín vedl 2:5 a později 5:7, ale ve 21. minutě byl stav již 8:7 a o pět minut později 11:8 pro domácí. Ze hry hostí se najednou vytratil důraz, přesnost v zakončení. Jičínští nedokázali ubránit střed brankoviště, a to byla voda na mlýn Plzeňských. Jeden útok za druhým se valil středem hostující obrany. Jičín vypadl z tempa, trápil se i v útoku.

Fakta
Talent Škoda JS Plzeň B – HBC Ronal Jičín B 26:21 (12:10). Rozhodčí: Mošna a Hájek. Sestava a branky týmu HBC Ronal Jičín „B": Machalický, Chaloupka – Čurda 5/2, Hlava 4, Dvořák 3, Rychna, Miĺko a J. Drbohlav 2, Bareš 1, Havelka, Vávra, Šachl, P. Drbohlav. Sedmičky: 3/2 – 6/4. Vyloučení: 3 – 4. ČK: 0 – 0. Sled branek: 1:0, 2:5, 5:7, 8:7, 11:8, 12:9, 12:10, 14:11, 14:12, 15:14, 17:15, 20:16, 20:19, 23:21, 26:21. Diváci: 105.


Druhý poločas se snažili hosté svoji hru vylepšit. Návratem Miĺka se zlepšila obrana a produktivita v útoku. Jičínští dokázali umazávat náskok domácích a zdálo se, že by mohli pomýšlet i na bodový zisk. Jednobrankové vedení domácích nic neznamenalo (8. minuta 15:14), hosté vycítili šanci a i přes přetrvávající problémy v koncovce na Plzeňské neustále dotírali. Za stavu 17:15 pro domácí se ukázalo, jak je důležité mít domácí rozhodčí. Velmi přísně byl vyloučen Rychna a domácí přesilovku využili. Vstřelili tři branky, jednu ze sedmičky a odskočili na 20:16.

Před tímto úsekem, za stavu 17:15, Dědeček neproměnil sedmičku, ač se zdálo, že míč po odrazu od břevna za čarou skončil. Sudí byli však jiného názoru, hosté z protiútoku inkasovali a museli tak znovu napnout všechny síly k odvrácení porážky. Hráči Ronalu se nevzdávali, zabojovali a snížili na 20:19. Poté mohli srovnat, ale další sedmičku neproměnil Dvořák a domácí znovu náskok navýšili.

V závěru hráli hosté vabank, celoplošná osobní obrana jim ale nevyšla a spolu se zbrklostí v útoku jičínský celek nabídl domácím další šance. Plzeň šancemi nepohrdla, stav 23:21 změnila v poslední minutě a půl na konečných 26:21. Hosté sice nepodali ucelený výkon po celých šedesát minut, ale i oni se postarali o kvalitní úroveň utkání. Především prvních dvacet minut udávali tón zápasu a nebýt zásadních chyb v bránění středu brankoviště, nedostali by se domácí tak lacino do vedení. Svůj tým podržel Machalický, ten měl v první půli 50 procent úspěšnosti. Kvalitní výkon předvedl opětovně Miĺko, a to jak v útoku, tak v obraně. Střelecky se blýskl Hlava a Čurda. Byla patrná též zkušenost Bareše v obraně, ale i v útoku na postu křídla. Ostatní hráči, ač se snažili, zůstali svými výkony za očekáváním.   (mk, re)