TC Chrudim A – Tenis Nová Paka A 6:3

Družstvo odjelo oslabeno o první dva hráče pánské soupisky Bartoše a Dražného a očekával se vyrovnaný zápas. Začalo se na čtyřech kurtech najednou, když nastoupily dámské a pánské jedničky a dvojky. První bod zajistila domácím Alžběta Nováková po výhře 6:3 a 6:1 nad Veronikou Buřičovou.

Vyrovnání zařídila Martina Husárová, která po výsledku 6:2 a 6:4 nedala Lence Janošíkové šanci a určitě ještě nepředvedla to nejlepší ze svého umění.

Zápas se začal lámat ve prospěch domácích v zápasech mužů. Jak Patrik Matouš, který proti Tomáši Bálkovi předvedl nejlepší výkon v posledních dvou letech, tak Lukáš Jebavý proti Josefu Kozlovi získali první sadu, ani jeden však zápas nedotáhl do vítězného konce. V utkání jedniček Matouše s Bálkem byly k vidění vynikající výměny, avšak domácí hráč zúročil své zkušenosti a zvítězil 6:7 (6), 6:1 a 6:4. Zápas Kozla s Jebavým přinesl několik zvratů. Domácí hráč se zpočátku dopouštěl velkého množství nevynucených chyb a rychle přišel o první set.

Ve druhém naopak diktoval tempo a sadu zaslouženě získal. Ve třetím setu se Lukáš Jebavý dostal do rychlého vedení 3:0 a zdálo se, že zajistí novopackým druhý bod. V další hře vedl 30:0 a pak měl i výhodu. Následně mu však zcela odešla hra, soupeř získal šest her v řadě a dotáhl zápas k výsledku 1:6, 6:3 a 6:3. Ještě hůř pro hosty bylo v zápase Jaromíra Voborníka s Jakubem Krause. Kuba si při rozehrávce hnul se zády a prohrál hladce 0:6 a 2:6. Naději mohl Novopackým přinést v letošní divizní premiéře Jan Šmidrkal. Ten ale prohrál 1:6, 6:2 a 6:1. Po dvouhrách bylo o výsledku rozhodnuto. Ve čtyřhrách zajistili body pro hosty Buřičová s Husárovou po výhře nad dvojicí Nováková – Jan Procházková 6:0 a 6:2 a Krause se Šmidrkalem proti Voborníkovi s Pejchou (6:4 a 6:3). Šestý bod pro Chrudim získal pár Kozel – Petr Procházka proti dvojici Matouš – Jebavý (7:5 a 6:4).

(jb)