Vedoucí celek tabulky Jičín má účast v lepší šestce jistou, šestibodový Přerov pak neměl vůbec šanci do bojů o silnější nadstavbovou skupinu promluvit. Pro mnohé však skončilo utkání mírným překvapením. Jičín v Přerově podlehl tříbrankovým rozdílem.

Co rozhodlo
HC Sokol Přerov – HBC Ronal Jičín 28:25 (14:11). Náskok si domácí vytvořili hned v první čtvrtině zápasu. Ve 28. minutě sice Jičín vyrovnal (11:11), do kabin ale opět odcházel s tříbrankovým mankem. Ještě jednou se mu podařilo vyrovnat na začátku druhé půle, pak už ale koncentrovaný výkon domácích a výborné zákroky obou přerovských gólmanů vedly k tomu, že jasně narůstalo vedení Hanáků (23:18, 27:21). Ani mocný finiš, při kterém během poslední minuty a půl nasypali Jičínští do sítě Přerova čtyři rychlé branky, nevedl k vyrovnání.

Fakta – rozhodčí: Hanák, Novák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/2. Vyloučení: 1:2. Diváků: 129. HBC Ronal Jičín: Veverka, Kurial, Machalický – Kraus 7, T. Babák 6/1, Kvasnička 4, Naimann a Drbohlav po 3, Zeman 2/1, Lepieš, Rychna, Weintritt. U domácích nejvíce branek Skopal a Pernička po 7.

Klub HBC Jičín žádá své příznivce a fanoušky, kteří se chystají na extraligové domácí zápasy, aby na tato utkání přišli oblečeni do červených triček nebo mikin a vytvořili pro hostující tým pravé jičínské házenkářské peklo. Pokud někdo nemá červené triko nebo mikinu, připravil klub na prodej červená trika s logem za 50 Kč, budou v prodeji před utkáním.

Utkání s Karvinou je na programu v neděli 17. března od 11.30, vysílá ČT Sport.