To se jim však nepovedlo, předvedli průměrný výkon, zahodili neskutečné množství šancí, předvedli také řadu technických chyb a museli se tak sklonit před bojovností a nasazením domácích.

TJ Loko Louny – HBC Ronal Jičín „B" 25:19 (13:8). Samotný začátek zápasu nevypadal pro hosty vůbec špatně. Dařila se jim kombinační hra, přehrávali domácí obranu. Bylo však vidět, že chybí patřičná jiskra, důraz a více přehledu. Začalo to neproměňováním jasných šancí, přišly technické chyby (kroky, prorážení) a domácí rázem ožili.

Dokázali využít nepřesností ve hře Jičína, také okének v obraně a dostali se do čtyřbrankového vedení. To se v konečném účtování ukázalo jako rozhodující. Hosté pokračovali v mdlé hře, stříleli z nepřipravených pozic, hráli bez pohybu, nedokázali se koncentrovat v obraně a umožnili Lounským získat náskok 11:4. Teprve v závěru poločasu se Jičínští poněkud vzchopili, chyby v jejich projevu však přetrvávaly. K tomu přišla ve 25. minutě přímá červená karta pro Šebka, což bylo velmi citelné oslabení.

Druhý poločas se sice hosté začali více snažit, ale domácí byli neustále o krok či dva vpředu. Dokázali jednoduše přehrávat tápající jičínskou obranu. Hosté naopak zahazovali další šance, s domácím brankářem hráli vybíjenou. Ten však měl hodně životů, tolikrát ho určitě v ostatních zápasech soupeři netrefili. Díky neproměněným šancím bylo vedení Loun až devitibrankové.

Ke cti Jičínských lze konstatovat, že zápas „nezabalili", snažili se až do konce a přeci jenom výsledek poněkud kosmeticky upravili. Nápor hostí ale přišel velmi pozdě, prakticky v posledních deseti minutách.

Hosté zklamali, neodvedli ani klasické pensum svých výkonů. Hra byla bez nápadu a jiskry. Vždy, když se Jičín nadechoval k náporu, přišly neskutečné chyby. Ty opakovaně uvrhly hostující hráče do „komatu". Hosté měli štěstí, Podzimek dokázal krýt řadu vyložených šancí domácích, hosté jich však zahodili dvojnásobný počet.

Sestava a branky: HBC Ronal Jičín „B": Podzimek – Hošic 5/1, Novotný 4, Burda 3, Kolář 2, Miĺko , Bartoš, Dvořák a Šulc 1, Šebík, Havelka.
Statistika utkání: Rozhodčí: P. Blanár a M. Haramul. Sedmičky: 2/1 – 1/1. Diváků: 35. Vyloučení: 5:4; ČK: 1:1 (Šebek a domácí Knobloch za faul a oplácení). Sled branek: 0:1, 1:2, 2:3, 7:3, 11:4,12:7, 13:8, 17:10, 20:12, 20:15, 23:15, 25:16, 25:19.

Velká výzva stojí před jičínským celkem již tento víkend. Na jičínskou palubovku totiž zavítá vedoucí celek první ligy, Tatran Litovel. Utkání je na programu v neděli 30. března s úvodním výhozem v 17 hodin. ⋌(hbc)