Jenže ve zbytku zápasu prohrála jedenáct her v řadě, nezískala ani jedinou, celé utkání ztratila po dvou hodinách a dokonce odcházela s „kanárem“ (6:4, 5:7 a 0:6). Siniakové se v této sezoně ve dvouhře příliš nedaří. Zazářila jen na antukovém grandslamu v Paříži, kde vyřadila tehdejší světovou jedničku Naomi Ósakaovou.A předtím se dostala do semifinále v Norimberku.

Hrdina týdne v Královéhradeckém kraji: Vrchlabský aspirant postupu se chytil v derby

Vrchlabští hokejisté do nové sezony druhé ligy vstoupili vítězným obratem proti Bílině, pouhé dva body za výhru v prodloužení ale byly označovány za ztrátu. S odpovědí aspirant na postup do Chance ligy přispěchal záhy a pomohla mu k tomu dvě východočeská derby během jednoho týdne. Nejprve se horalé ve středu představili na ledě Dvora Králové a disciplinovaným výkonem dokráčeli k vítězství 3:1. O tři dny později tým trenéra Václava Baďoučka přivítal nováčka z Nové Paky a před skvělou návštěvou 1190 diváků vyhrál suverénně 5:1. Dvěma góly se blýskl kanonýr Petr Sýkora, tři asistence zaznamenal Jaroslav Bednář.

Komentář Tomáše Raise: Branky (opět) v hlavních rolích

Dlouhý potlesk ve stoje před zápasem, zklamané pohledy po utkání. Tak trochu symbolicky. Řada diváků, která tleskala Petru Sýkorovi, sledovala dříve jeho góly v pardubické aréně. Legenda klubu jich v nejvyšší soutěži nasázela celkem 385. A branky zatím Dynamu v nové sezoně chybí. Potvrdilo to i včerejší východočeské derby. Pardubičtí zatím ani v jednom extraligovém utkání nevstřelili více než dva góly.
Předpremiéra v podobě srpnového utkání na Memoriálu Zbyňka Kusého se neopakovala. Tehdy hráči Dynama vstřelili čtyři branky hned v první třetině a vyhráli 7:2. Šance měli i tentokrát, v přesilovce ovšem trefovali jen brankáře Marka Mazance. Až v polovině zápasu propadla za jeho záda střela Marka Hovorky.
První derby sezony tak na rozdíl od minulé sezony vyhráli hokejisté Mountfieldu HK. Ti dokázali skórovat v závěru první třetiny a potom se šťastným odrazem rychle odpovědět na pardubické vyrovnání. Oslabení stála pardubické hokejisty dost sil, i proto si Hradec náskok ve třetí třetině pohlídal. A nový extraligový ročník zahájil z Východočechů lépe.