FBK Jičín Pohoda Team B – Sokol Pardubice 3:2 (1:0, 1:0, 1:2). Tuto sezónu pohodářky začaly zápasy velmi aktivně a úvodní góly na sebe nenechaly dlouho čekat. I v tomto zápase se podařilo otevřít skóre už ve druhé minutě utkání díky chytré střele Katky Tylšové, kterou vyslala do boje Pája Mikolášková. Tempo hry se pak přizpůsobilo potřebám pohodářek, které měly i dost prostoru na trénink herních kombinací. Ačkoliv se poměrně snadno dostávaly do zakončení, místo rázné střely přicházely další a další nahrávky, branku pohodářky zaměřily v první třetině pouze šestkrát.

Ve druhé části se ovšem ke slovu dostala rána Marksové, která nekompromisně zvýšila na 2:0. Ve třetí třetině ji následovala Pavlína Mikolášková, která dopřála spoluhráčkám pohodlný náskok tří branek. Ke konci zápasu ale pohodářky ztratily koncentraci, nejprve nechaly soupeřky snížit na 3:1 a dokonce minutu před koncem zápasu obdržely kontaktní branku na 3:2. Relativně klidný zápas měl nakonec dramatickou koncovku, kterou ale jičínské hráčky zvládly a získaly tři body do průběžné tabulky.

Branky: Tylšová (Mikolášková), Marksová (Rozsypalová), Mikolášková (Paličková). Střely: 21 – 21.
Orel Přelouč – FBK Jičín Pohoda Team B 1:1 (0:0, 1:0, 0:1). Druhé utkání prověřilo fyzickou a zejména psychickou odolnost pohodářek. Soupeřky do utkání doslova vlétly, rychlostně převyšovaly tým z Jičína o dvě, možná tři třídy. Jičínské hráčky věřily, že toto tempo dlouho nevydrží. V první třetině branka sice nepadla, ale jen díky skvělým zákrokům na obou stranách hřiště. Lada Špíglová vytáhla celkem osm parádních zákroků, které držely Jičín stále ve hře o tři body.

Tak jako první třetina prověřila fyzické síly pohodářek, druhá byla spíše o psychice. Hrálo se stále na obě strany, soupeřky se však dostávaly do jasnějších šancí. Dobývat území soupeřek byl pro Jičín nadlidský úkol. I proto bylo pro něj dost náročné, když sudí odpískal gól, který nikdo jiný neviděl. Ani brankářka Jičína, ani její spoluhráčky a ani cizí hráčky, které zápasu přihlížely. Náročné, protože všechny hráčky cítily, že remíza nebo snad dokonce výhra je v nedohlednu. Dosavadní pokusy ohrozit branku soupeře vyznívaly neškodně.

Nyní ale jičínské hráčky ukázaly, že motivace jim stále nechybí. Třetí třetinu bojovaly s nejvyšším nasazením. Novou sílu do žil jim vnesla vyrovnávací branka z hokejky Pavlíny Mikoláškové, která razantní střelou téměř z půlky dodala hráčkám naději. Poslední minuty tlačily, střílely a snažily se vybojovat další bodíky do tabulky, ale nepodařilo se.

Branky: Mikolášková (Paličková). Střely: 24 – 29. Sestava: Špíglová, Tobolková, Rozsypalová, Novotná, Tylšová, Vacková, Smetánková, Paličková, Petrgálová, Šudová, Marksová, Mikolášková, Vondrovicová. Trenér: Josef Pařík.    (kr, re)