Vyrovnaná bilance
Jako šlágr kola lze označit duel aktuálně třetího Jičína s druhými Lovosicemi, který má již několik let výjimečnou prestiž a jehož význam ještě zdůrazňuje postavení obou týmů v tabulce.

Jičín vstoupil do jarní části velmi dobře, zvítězil s velkým přehledem jak v Zubří, tak proti Hranicím a je pouhý bod od vedoucí Plzně. Historického úspěchu dosáhl také v Českém poháru, kde se probojoval do březnového finálového dvojzápasu proti hranickému Cementu. „Los určil, že finále zahájíme v Jičíně po skončení základní části extraligy," říká sportovní ředitel jičínského klubu Petr Babák.

Jičínští v semifinále zdolali na domácí půdě právě Lovosice, podzimní utkání ve sportovní hale skončilo 24:24, a tak výsledek sobotního duelu je otevřený. Na zápas do Lovosic je vypraven autobus, odjezd ve 13.30, informace a přihlášky na tel. 603 866 201. 

Zbývá sehrát:
16. února cestuje Jičín do Lovosic (17), 24. února se HBC Ronal Jičín představí ve Frýdku Místku (17), 2. března přijede Plzeň (18), 10. března jede Jičín naposledy ven, do Přerova (10.30), 16. března základní část zakončí doma s Karvinou (18).