EXTRALIGA MUŽI

Jediným zástupcem regionu jev nejvyšší tuzemské soutěži celek TJ Sokol PP Hradec Králové, kterému se ale podzimní polovina základní části nepovedla podle představ. Nachází se na předposlední deváté pozici se dvěma výhrami z devíti kol (SKST Chodov 3:1 a KT Praha 3:1), v sedmi střetnutích padl. Nejlepším hráčem hradeckého družstva je zatím Felipe Olivares mající přesně padesátiprocentní úspěšnost ve dvouhrách (5-5), jen těsně za ním je v této statistice Tibor Špánik (5-6).

EXTRALIGA ŽENY

Klidné vody středu tabulky, do nich na podzim zapluly stolní tenistky SK Dobré a SVS Hradec Králové. Doberské hráčky v polovině ze svých deseti odehraných utkání remizovaly, s bilancí 3-5-2 jim náleží aktuální šestá příčka v konkurenci jedenácti účastníků nejvyšší soutěže. Top hráčkou Dobrého je Alexandra Michalak se singlovou úspěšností 73,8 procenta (19-7). Jen o příčku níže se nachází Hradec (3-2-5), jehož oporou je Hana Kubátová (69,23 %).

1. LIGA MUŽI

Do druhé nejvyšší soutěže se po letech vrátil tým TJ Sokol Borová a boje jsou pro něj hodně tuhé. Na podzim prostřídal lepší zápasy s horšími, průběžná sedmá pozice po jedenácti kolech a vyrovnaná bilance 5-1-5 ale pro družstvo ze Svitavska skýtá slušnou výchozí pozici pro jarní odvety. Zkušený David Marek potvrzuje své kvality s úspěšností singlů bezmála 70 procent (18-8). Lépe je na tom v polovině sezony TJ Sokol PP Hradec Králové B, tomu náleží třetí pozice (8-0-3), přičemž skvělé výkony v jeho barvách předvádí hlavně Vlastimil Buben (úspěšnost přes 86 procent!).

MČR v motoskijöringu.
Motoskijöring 2024: Pětidílný kalendář je připraven. Teď už jenom ten sníh...

1. LIGA ŽENY

Druhá nejvyšší soutěž stolních tenistek je rozdělena do dvou skupin, přičemž východočeská dvojice reprezentovaná extraligovými rezervami nastupuje v devítičlenném béčku. Výkonnostně jsou na tom oba celky i v tomto případě obdobně, když SVS Hradec Králové je průběžně třetí (5-0-3) a SK Dobré B čtvrtý (4-1-3). Doberská Adéla Sazimová je s úspěšností skoro 90 procent druhou nejlepší hráčkou ligy, hradecká Terezie Sazimová je se 75 procenty ve dvouhrách v této statistice čtvrtá.

2. LIGA MUŽI

Ve skupině B druhé ligy potvrzuje velmi dobrou formu královéhradeckých stolních tenistů i tamní C tým, jemuž náleží lichotivá čtvrtá příčka (7-0-4) s minimální ztrátu na druhá a třetí družstvo tabulky. Nejvíce k tomu přispěl Dan Janovský, dvouhry na podzim odehráls úspěšností přes 82 procent.

2. LIGA ŽENY

Čtyřnásobné zastoupení mají východní Čechy v jedné ze tří skupin druholigové soutěže, konkrétně ve skupině B. Největší spokojenost s dosavadními výkony může panovat u stolních tenistek TJ Sokol Jaroměř-Josefov, které vstoupí do nového roku bez porážky na druhé pozici (6-3-0) jen těsně za vedoucími Litoměřicemi. Na třetím místě se nachází neméně dobře hrající A tým Jiskry Ústí nad Orlicí (7-0-2), ve spodní polovině pořadí se pohybují sedmý Sokol Chrudim (3-0-6) a poslední a na vítězství stále marně čekající ústeckoorlické béčko (0-2-7). Mezi čtveřici nejlepších hráček v rámci celé skupiny náleží Hana Vítková a Kateřina Ducháčová z Jaroměře (úspěšnost 86,7 resp. 83,3 %) a ústecká Jana Svojanovská (85,0 %).

Pardubičtí hokejisté vyzráli na HC Ambri-Piotta.
Spengler Cup: Nadvláda nad švýcarskými kluby přetrvává. Dynamo honilo dva góly

3. LIGA MUŽI

Nejpočetnější zastoupení, co se východočeských klubů týká, nalézáme jako obvykle v nejnižší ligové soutěži mužů. Dokonce jsou rozděleni do více skupin. V céčku je na tom v polovině soutěžního ročníku nejlépe TJ Sokol Stěžery na čtvrtém místě (6-2-3), shodnou bilanci má jen o stupínek níže Tatran KRPA Hostinné. Umístění dalších týmů je potom následující: 6. TJ Sokol Jaroměř-Josefov (6-1-4), 9. TJ Sokol PP Hradec Králové D (4-2-5) a 11. DTJ Hradec Králové (1-0-10). Petr Novotný ze Stěžer odehrál fantastický podzim, ve dvouhrách má bilanci 38-2 (!) a s úspěšností 95 procent kraluje celé soutěži.

Celky z Pardubického kraje nastupují ve skupině D a výtečně se v ní zatím daří Tesle Pardubice (8-2-1), která bojuje o špici tabulky a v tuto chvíli je druhá těsně za vedoucím Lanžhotem. Ve středu pořadí se pohybují pátá Jiskra Heřmanův Městec (6-1-4-) a sedmý KST Holice (4-2-5). Nejúspěšnějším hráčem této skupiny je Michal Kleprlík z Tesly Pardubice, který nastoupil do dvaadvaceti singlů a všechny vyhrál, tudíž u jeho jména svítí dokonalých sto procent!