TJ Stará Ves nad Ondřejnicí – TJ So. Podhorní Újezd 21:19 (12:8). Výhodu výhozu do utkání domácí využili, hosté oplatili stejně a útočníci dál nehledě na obrany zvyšovali skóre (4:3). První zaváhali hosté a domácí začali trpělivě budovat náskok (7:5, 10:8). Zaskočení hosté přenechali režii plně domácím a do poločasu už neskórovali.

Po přestávce přece jen Podhorní Újezd snížil, ale domácí nepolevovali v koncentraci, trpělivě dohrávali herní systémy do vyložených šancí, ve kterých se nemýlili. Přestalo se dařit střelcům hostí a domácí trestali (16:10). Agresivní obrana hostů, podpořená výbornými zákroky mladého brankáře Petra Malacha, který přímo zavřel svoji svatyni, vyburcovala své útočníky k drtivému tlaku. Převaha přinesla dotáhnutí soupeře na pouhou branku (16:15 v 18. min.). Nadvládu hostů zarazil domácí trenér oddychovým časem. Hráči Staré Vsi se uklidnili, vývoj utkání se vrátil do starých kolejí prvního poločasu a hosté přes veškerou snahu už domácí k chybám nedonutili. Hosté tak na první jarní body museli zapomenout.

Podhorní Újezd: Malach, Jedlička – Bartoš, Pour, Bílek, Dobruský – Bajer 16, Kindl 2, Z. Hruška 1, P. Hruška. Trenér: J. Chudoba.
So. Albrechtičky – TJ So. Podhorní Újezd 15:22 (8:10). Albrechtičky na jaře ztratily body pouze za dvě remízy, a tak nastoupily k dalšímu souboji o záchranu sebevědomě. Opačně na tom byl Podhorní Újezd, ale už sobotní utkání ukázalo jeho možnosti, takže sebevědomí také nescházelo.

První zahřívací útoky utkání kopírovaly sobotu, ale obrany začaly hrát ihned důsledněji. Další změna skóre přišla až v 7. min., kdy se hosté ujali vedení (1:2). Aktivní Albrechtičky se ale vzchopily a strhly vedení na svou stranu (3:2). Důsledná obrana hostů, podpořená Malachem v brance, přinesla šance pro své útočníky a ti nezaváhali (3:5 – 13. min.). Tvrdá házená z obou stran přinesla vyrovnání (6:6, 8:8) a na přestávku se šlo lépe hostům. Když pak Podhorní Újezd využil i výhoz do druhé půle, začal být náskok zajímavý.

Zaskočení domácí střelci měli problémy s houževnatou obranou hostů, a když ještě začali trefovat veterána M. Jedličku v brance, začalo být na hřišti horko. Červené karty na obou stranách na sebe nenechaly dlouho čekat, došlo i na přerušení utkání a hlavní pořadatel uklidňoval diváky. Náskok Podhorního Újezdu narostl na osm branek (10:18). Naprostou převahu hostí zastavil až domácí trenér oddychovým časem, po němž se hosté nemohli rozehrát a domácí začali mocně dotahovat (14:18). Jejich nadvládu zastavil opět trenér hostů oddychovým časem a ukončil trápení svého týmu. Domácí se poté zmohli už na jediný gól, a to z pokutového hodu. Hosté tak nepromarnili velký náskok a nakonec slavili nečekaně vysoké vítězství.

Podhorní Újezd: Malach, Jedlička – Bartoš, Pour, Bílek, Dobruský – Bajer 13, Kindl 4, P. Hruška 4, Z. Hruška 1. Trenér: J. Chudoba.

Nyní čeká na příznivce národní házené tradiční mezizemské utkání Čechy vs. Morava a až 17. května pokračují ligové souboje. Podhorní Újezd cestuje na Brněnsko, do Ostopovic.

Další výsledky: TJ S. Osek n/B. – Jiskra Humpolec 12:16 (7:8), Sokol Kokory – TJ S. Ostopovice 18:15 (8:7), Sokol Albrechtičky – Sokol Dobruška 13:13 (6:5), KNH MS Brno – SSK Vítkovice 23:18 (11:11), SK NH Veselí n/M. – Sokol Svinov 20:19 (11:10), Sokol Kokory – Jiskra Humpolec 15:14 (4:8), TJ S. Osek n/B. – TJ S. Ostopovice 21:12 (10: 6), TJ Stará Ves n/O. – Sokol Dobruška 27:19 (12:4), KNH MS Brno – Sokol Svinov 21:16 (9:9), SK NH Veselí n/M. – SSK Vítkovice 11:12 (7:6).⋌(mj)