Fakta
TJ So. Podhorní Újezd – KNH MS Brno 17:18 (8:10). Nastoupili: Coufal, Hátle – Bílek, Zhouf, Schovánek, Šritr – Bajer 11, Bittner 2, Kindl 1, Novotný 1, Hruška 1. Trenér: J. Chudoba, vedoucí družstva: M. Vrabec.
TJ So. Podhorní Újezd – Draken Brno 19:25 (6:14).
Nastoupili: Coufal, Hátle – Bílek, Zhouf, Schovánek, Šritr, Bartoš – Bajer 7, Bittner 3, Kindl 4, Petřivý 2, Hruška 2 Novotný 1. Trenér: J. Chudoba, vedoucí družstva: M. Vrabec.

Domácí nastoupili do utkání s celkem KNH MS Brno už s částečně uzdraveným Patrikem Bajerem, a tak se všeobecně očekával bodový zisk. Jenže Slávii nechyběl druhý nejlepší střelec druhé ligy Šafář, který hraje ve výborné formě. Podhorní Újezd se sice ujal vedení, ale hosté brzy stav otočili (2:3). 


Domácím se ještě podařilo srovnat (4:4), ale hosté v drtivém tlaku nedávali vydechnout (4:8). Soustředěnou trpělivou hrou se domácí přece jen vrátili do hry a na poločasovou přestávku šli s ještě celkem nadějným stavem. Po pauze se rozchytal Tomáš Coufal, toho domácí využili a dočkali se i vyrovnání (15:15). Podhorní Újezd se s vyrovnáním nespokojil a šel do vedení (16:15, 17:16). Vedení držel ještě jeden a půl minuty před koncem. Jenže pak přišly zbytečné chyby a hosté jednoduchou kombinací stav otočily. Domácí dostali ještě jedinečnou šanci v samotném závěru, ale pokutový hod po řádné hrací neproměnili Hosté se tak mohli radovat z nečekaného vítězství.

Lepší z brněnských družstev čekalo na Podhorní Újezd o den později a jen největší optimisté čekali vyrovnaný boj. Bohužel vyrovnanou partii domácí dokázali udržet pouze do poloviny prvního poločasu (4:4 – 14. min.). Od té chvíle bylo na hřišti pouze družstvo z Moravy a domácí nestíhali v žádné situaci (4:8, 5:12 – 25. min.).

Do konce poločasu se vývoj nezměnil. Po přestávce už trenér hostů poslal na hřiště mladé hráče pro získávání zkušeností. To už Podhornímu Újezdu viditelně vyhovovalo a branky padaly střídavě na obou stranách (9:17 – 7. min.). Po následné tříbrankové šňůře domácích se hosté zalekli a vzali oddychový čas (12:17 – 10. min.). To opravdu zabralo, naděje Podhorního Újezdu pohasla a náskok hostů znovu narostl (13:21 – 22. min.). Závěr utkání se už dohrával jen z povinnosti, když o vítězi bylo jasno.

Nyní čeká Podhorní Újezd v sobotu předehrávka v Dobrušce. V neděli pak cestuje do Humpolce.    (mj, re)