Podhorní Újezd  - Krčín B 33:28 (16:13)

Sestava: M. Pour - Wittek, A. Pour, Chvalina, L. Bajer, A. Kloutvor, Ondráček - Novotný 3, P. Bajer 10, Bílek 10, F. Kloutvor 10, trenér J. Chudoba a vedoucí družstva F. Kloutvor.

Na zahajovací utkání zavítal do Podhorního Újezda ambiciózní tým Krčína "B", který přivezl samé mladé hráče. Ti po skončení utkání pokračovali do Plzně posílit prvoligové áčko Krčína. Za domácí nastoupili i dva dorostenci: Albert Pour a Patrik Wittek ti se ihned zapojili mezi matadory v obraně. Dvě kompletní obranné trojice (A. Kloutvor, Ondráček, A. Pour + Chvalina, L. Bajer, Wittek) se střídaly po 10 minutách, aby stíhaly mladé a nesmírně pohyblivé hráče Krčína. A tato neobvyklá taktika se vyplatila.

Velmi dobře také zachytal Michal Pour, který byl od začátku v jednom ohni a skvělými zákroky dostával 1.ligové střelce často do úzkých. V útoku po boku Jirky Novotného a kanonýra Patrika Bajera se po 10 letech objevili také Vladimír Bílek a František Kloutvor. A nebylo příliš znát, že se na své poslední boje téměř nepamatují. Od začátku utkání se hrálo naprosto vyrovnaně, a to vydrželo do 15. minuty, po té se vedení ujal domácí Podhorák a náskok narostl na 3 branky. Blížil se už konec poločasu a Bílek zvýšil na 16:12. Soupeř ale bleskurychlou střelou v poslední vteřině poločasu z 18 metrů překvapil domácího brankáře a korigoval stav na 16:13.

O přestávce gratulovali hráči i diváci trenérovi a dlouholetému funkcionáři Jaromíru Chudobovi k jeho životnímu jubileu - 60tým narozeninám.

V druhém dějství se útoky střídaly ve skvělém tempu a gólových situací neubývalo. Diváci, kteří přišli, jistě nelitovali a tleskali domácím i hostům za předvedenou hru. Nebylo vůbec znát, že za P. Újezd nastoupilo 5 hráčů, kterým již bylo 40 a více. Diváci neúnavně hnali "starou gardu" dopředu za vítezstvím, ale skóre narůstalo na obou stranách. Domácím se dařilo mít stále na vrch a nepouštěli taktovku z rukou. Zkušenosti Podhorák zužitkoval a vedení udržel až do konce. Po skončení utkání se domácím hráčům dostalo velkého aplausu a pochvhal. (šk, fk, mi)