Scorelauf je typ orientačního závodu určený pro vyznavače cyklistické i pěší turistiky všech věkových kategorií. Loňský ročník byl ve znamení nádherných vyhlídek Podzvičinska a ten letošní ve znamení míst pokory a naděje, tudíž Boží muka, smírčí kříže a další sakrální památky našeho malebného kraje.

Všech 62 dvojic, kterých se tu sobotu dopoledne od IC Mateřídouška vydalo do kraje mezi chlumy sbírat bodíky na svůj závodní účet, se tak příjemně a někdy i dobrodružně seznámilo s bohatostí těchto památek v našem kraji, jejich historií i stavem. Pro účastníky bylo připraveno celkem 125 kontrol a jednou z kontrol byla i živá kontrola, kde závodníci plnili zdatnostní úkoly; tentokrát to byl vrh pivním soudkem a skákání přes švihadlo. Byť to byly úkoly jednoduché, tak nejenže pěkně zamíchaly celkovým pořadím, ale někomu i pěkně zvedly tepovou frekvenci.

Tradiční perníky
Všichni účastníci dostali na startu do kapsy Erbenovy perníky z Miletína, Hořické trubičky z Dobré Vody a v cíli, který byl na Pivovarské zahrádce, klobásu ze Studence a samozřejmě výborné pivo z Miletína. Po nezbytném čase k vyhodnocení došlo na divadelním pódiu Pivovarské zahrádky i k slavnostnímu vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií. V kategorii pěších zvítězil tým VoTo Zelená stopa ve složení Šimon a Václav Hak, v kategorii dospělý + dítě si první místo vybojoval tým Plošnitele cz ve složení Kolář a Kolář.

V kategorii muž + žena zvítězil tým Švígrs ve složení Paulusová a Bříza, v kategorii žena + žena si prvenství odnesl tým International Team ve složení Kostyšynová a Curziová, v kategorii 90+ zvítězil tým Lelek Team ve složení Charvát a Charvát.
V nejvíce obsazené kategorii muž + muž si první místo vybojoval tým SusaKusa ve složení Sušír a Kučera. Tato dvojice se zároveň stala absolutním vítězem a tím i držitelem putovního poháru, který předal loňský vítěz.

V nabité Pivovarské zahrádce byla cítit tak hustá pozitivní energie, že by se dala krájet. Závodníci nejen z Miletína a jeho okolí, ale i z Prahy, Hořic, Dvora Králové n/L., Hradce Králové a dalších míst naší republiky, a dokonce i z Itálie, byli spokojeni s tratí. Pořadatelé VoTo Zelená stopa Miletín a Prasklej řetěz Miletín byli spokojení, že závodníci jsou spokojeni. Traťový ředitel byl spokojený, že účastníky opět dostal, kde ještě nebyli. Prostě POHODA.

Hledání kontrol
Traťový ředitel věří, že ty kontroly, které se nepodařilo najít, budou pro závodníky hozenou rukavicí, kterou určitě jen tak nenechají ležet. A ti, kteří touží poznat sv. Donáta, si musí počkat, až se vrátí zpět do Tetína ze svého rekondičního pobytu. Tento závod přímo ponouká, abychom všichni chodili a jezdili naším opravdu malebným krajem s očima dokořán.
Samozřejmě, že už teď pořadatelé mučí své mozkové závity, jak příští ročník, který se bude opět konat první sobotu v září, vylepšit. Pořadatelé děkují městu Miletín za veškerou podporu, Pivovarské zahrádce za azyl pro dojezd závodu a vyhodnocení. Děkují všem sponzorům, kteří pomohli tento podnik uspořádat.

Když vloni vyhlídky, letos sakrální památky, tak co za rok? Za rok svědkové věků minulých i budoucích. Byť do startu nikdo kromě traťového ředitele neznal umístění kontrol, tak přesto ve výhodě je ten, kdo zná náš kraj jak své boty. Proto trénujte přímo v dějišti příštího ročníku, tudíž u nás na Podzvičinsku, které vám celý rok otvírá svoji pohostinnou náruč. A nezapomeňte srdce Podzvičinska tluče u nás v Miletíně. Nashledanou za rok.  Béda-Kuky