V posledním domácím utkání základní části letošního ročníku Zubr extraligy přivítali házenkáři jičínského Ronalu aktuálně devátý celek soutěže, Sokol Přerov.


HBC Ronal Jičín – HC Sokol Přerov 37:24 (19:13).

V prvních minutách bylo utkání velmi vyrovnané, oba celky se střídaly ve vedení. Zlom nastal na konci druhé desetiminutovky první půle. Domácí vystupňovali tempo, z něhož resultovalo poločasové vedení 19:13. V závěrečných vteřinách kryl Barák útok Přerova a přes celé hřiště poslal míč, který skončil na břevnu branky, střežené Štolcarem.

Po změně stran pokračovali Jičínští ve zlepšeném výkonu. Tomáš Babák, Bareš a Kraus zvýšili na 22:13, třiadvacátý úspěch vstřelil Bareš dokonce při oslabení Jičína, zásluhou Krause, Masáka a dvou tref Krále Jičín své vedení navýšil až na rozdíl devíti branek, 28:19. Když už to vypadalo, že přijde desetibrankový rozdíl, dostavily se chyby, nekoncentrovanost, navíc se zranil brankář Barák a bojovníci z Přerova třemi rychlými góly snížili na 28:22, ale to bylo z jejich strany vše.

Veverka se brzy rozchytal k velmi dobrému výkonu a trnér Jan Josef mohl šetřit mladé hráče na důležitý sobotní zápas starších dorostenců v Karviné, kde šlo o mistrovský titul. Třicátou branku Jičína vstřelil Naimann, který také v čase 29:54 udělal těčku za utkáním. V pohodě hrající házenkáři Jičína předvedli řadu rychlých pohledných kombinací a nakonec zaslouženě zvítězili 37:24.

Utkání se divákům muselo líbit, viděli více než šedesát branek a celou řadu parádních akcí, jako například krásný pas Veverky na Krause, který nekompromisně zakončil. Byl to přímý souboj o průběžné sedmé místo, Jičínu se totiž po skončení základní části odečte osm bodů a bude mít stejně jako Přerov. Je proto nesmírně důležité vyhrávat doma a nějaký ten bodík přivézt z palubovek soupeřů. A to se podařilo!

Jičín podal kolektivní výkon, do střelecké listiny se zapsalo deset hráčů, Masákmá na svém kontě už 507 tref od doby, co obléká dres ligového a extraligového Jičína.

Sled branek: 1:3, 5:4; 7:7, 9:9, 12:9, 13:11, 16:11, 19:13, 23:14, 28:19, 28:22, 34:22, 37:24.

Jan Josef, trenér Jičína: „S výsledkem jsem samozřejmě spokojen. Spoléhali jsme, že soupeře fyzicky přehrajeme. Pozorně jsme bránili, kluci plnili to, co jsme si řekli před utkáním. V závěru poločasu ubývaly soupeři síly. Ve druhém poločase už byl Jičín jasně lepší, mohli jsme si dovolit stáhnout dorostence, aby šetřili síly na sobotní zápas v Karviné, kde hrají o titul. V této době se také zranil brankář Barák, družstvo neproměnilo několik brejků, přišla chvilková nemohoucnost, kterou soupeř potrestal třemi brankami. To bylo ale z jeho strany vše. Myslím, že diváci viděli přes šedesát gólů a dobrý výkon Jičína.“

Základní část zakončí Jičín v neděli odpoledne zápasem ve Frýdku–Místku. Fakta z utkání, další výsledky a tabulku najdete na straně 20.

(jp)