Z jičínských judistů se nejprve představila na tatami jediná jejich naděje, a to v hmotnostní kategorii do 34 kg starších žáků Tadeáš Čeřovský.

Tadeáš, který se vloni rozloučil s kategorií mladších žáků titulem přeborníka České republiky, přesvědčivě zdolal na cestě do finále oba své soupeře před časovým limitem! Ve finále však doplatil na nezkušenost v této věkové kategorii, když jej jeho protivník zaskočil nasazeným škrcením, na což Tadeáš v kategorii mladších žáků nebyl zvyklý, neboť zde nebylo škrcení povoleno. Na úvod sezony však podal velmi dobrý výkon a stříbro je pro Tadeáše povzbuzením do další přípravy.

Druhý den se na jabloneckém tatami představila šestice jičínských judistů. V kategorii dorostu Bára Vyčítalová, Anna Prostředníková, Jakub Krejčík a Vít Jirutka, v kategorii juniorů Jakub Zachoval a Petr Matějka.

Ve vyšší hmotnostní kategorii než obvykle, do 63 kg nastoupila na tatami Bára Vyčítalová, která po dvou přesvědčivých vítězstvích podlehla svým zkušenějším soupeřkám jak v boji o finále, tak i v boji o bronz. Celkové páté místo je však pro Báru solidním výsledkem.

V hmotnostní kategorii +70 kg se představila ve své premiéře na judistickém soutěžním tatami Anna Prostředníková. Anička jen těžko mohla pomýšlet na solidní umístění, přijela především sbírat zkušenosti. V konečném pořadí této hmotnostní kategorie obsadila 6. místo.

V hmotnostní kategorii do 90 kg potvrdil roli favorita Jakub Krejčík. Kuba ve všech třech zápasech uspěl před časovým limitem a zaslouženě tak zvítězil. Jeho výkon neunikl pozornosti reprezentačního trenéra a v první dubnovou sobotu se naše naděje premiérově představí v dresu národního výběru dorostu České republiky na prestižním turnaji této věkové kategorie v ruském Tveru!

V hmotnostní kategorii +90 kg nastoupil na dorostenecké tatami loňský starší žák Vít Jirutka. S bilancí jedné prohry a jednoho vítězství obsadil konečné druhé místo. V prořídlé konkurenci je Vítkovo umístění slibným vykročením do kategorie dorostenců!

Jakub Zachoval se představil v hmotnostní kategorii do 66 kg. Po úvodní prohře zvítězil v opravných bojích, ale poté již na svého soupeře nestačil a v konečném pořadí obsadil 7. místo.

V hmotnostní kategorii do 81 kg se po dvou vítězných zápasech probojoval Petr Matějka až do finále. V boji o zlato Petr překvapil, když v něm zvítězil nad juniorským reprezentantem Rákosníkem z USK Praha a zaslouženě vybojoval zlato! Vítězství je pro Petra povzbuzením před blížícím se mistrovstvím republiky juniorů, jehož pořadatelem je SKP JUDO Jičín, a to 6. dubna.

Celková bilance dvakrát zlato, dvakrát stříbro a jedno 5. místo je více než lichotivá! Při slavnostním ceremoniálu předával našemu Tadeášovi Čeřovskému medaili a diplom olympionik Jaromír Ježek!
Všichni naši borci i přes solidní předvedené výkony jsou si moc dobře vědomi, že mají ještě značné rezervy, zejména v tréninkovém procesu. Pokud chtějí pomýšlet na reprezentační kimona, musí na sobě začít mnohem intenzívněji pracovat! ⋌Milan Letošník