Skupina cyklistů se vydala naproti přijíždějícímu Ivanu Pírkovi a společně dorazili před radnici na Žižkově náměstí, kde již čekalo mnoho příznivců, kteří jeho výkon odměnili nejen potleskem, ale i neočekávanou koupelí ve fontáně. Dva přítomní radní, Josef Kužel a Miroslav Jiran, mu na místě prominuli pokutu za přestupek.
Cesta kamionem na místo startu trvala 4,5 dne, tj. o den déle než je obvyklé, neboť ve svátek 1. května se všechna kola nákladních aut na dálnicích zastavila.

Jak šly dny

Více než půl dne na prohlídku Madridu stačilo jen díky kolu, což je nejrychlejší a nejpohodlnější dopravní prostředek po velkoměstě. Den byl nazván „Prologem cyklistického přesunu Madrid – Jičín“. Následovalo 22 etap, 3290 šťastných km a dva dny odpočinku u přátel v Itálii, tj. celkem 29 dní mimo domov.
Vyžádalo si to 150 hodin jízdy na kole, což je průměr 6 hod. 50 minut denně. A 150 km každý den. Nejdelší, 19. etapa, měřila 245 km, a nejkratší byla poslední, 22. etapa, jen 91 km.
Dva dny volného času Ivan věnoval svým přátelům v italské Cologni u Brescie (Lago de Garda) a společně tak oslavili 40 let od prvního setkání na Vesuvu a sicilském Agrigentu.


Všechny etapy byly něčím zajímavé, často se od sebe dost lišily, ale nejhezčí, resp. nejmilejší dojezdy byly poslední tři dny na území Čech.
Dvacátá etapa po jižních Čechách kolem řeky vedla z Vyššího Brodu k přátelům do Radenína u Soběslavi a byla nazvána „Vltava“. Dvacátá první překrásnou Vysočinou končila v Újezdu nad Lesy, kde bydlí syn s rodinou, a pojmenovaná „Blaník“, kolem kterého vedla. Poslední, nejkratší, do Českého ráje, do města, které má Ivan nejraději, k své ženě a přátelům, byla nazvána „Pohádka“ – tak se cítil, když jel své poslední kilometry.

Splněný sen

Ivanovi se splnil další sen „o nebi na zemi“, byl tvůrcem svého snu. Goethe: „Člověk musí hodně procestovat, aby poznal všechnu tu krásu, kterou může mít doma.“
Ujeté kilometry: Španělsko 1317, Francie 529, Itálie 508, Švýcarsko 120, Německo 25, Rakousko 448, Česká republika 343. Celkem 3290 km. P.S. Deník z cesty a několik fotografií otiskneme postupně později.⋌ (jp)