Již v pátek čeká na soutěžící první rychlostní zkouška. Celkem jich je na trati dlouhé 190 kilometrů sedm. Pojedou se v úsecích: Olešnice – Ledská, délka pět kilometrů a jede se pouze v pátek. RZ Bysté – Dobřany, délka 9 kilometrů, jede se třikrát a je to velmi technická a obtížná trať. RZ Domašín – Bačetín, délka 8,5 kilometrů. Pojede se třikrát a je zde i šotolina. O bezpečnost se stará bývalý ředitel Rally Bohemia, pan Bohumír Řezníček, který je současně zástupcem ředitele soutěže.

V rámci ČMPR budou startovat jak soudobé, tak i historické soutěžní vozy. Samostatně pak odstartují také poprvé automobily v kategorii Rallye Legend, kterým se nebude na erzetách měřit čas. První posádka odstartuje v pátek v osmnáct hodin z opočenského náměstí. Již předtím proběhne slavnostní představení posádek. Do cíle dorazí vítězný vůz v sobotu okolo půl páté odpoledne. O soutěž byl skutečně velký zájem a již 28. května byl naplněn stav propustnosti trati, tj. sto posádek.

Seznamovací jízdy pro posádky proběhnou pouze v pátek od osmi do 15.30 hodin a maximální rychlost stanovená pořadatelem je pouhých padesát km/hod. Pro seznamovací jízdy mohou být použita pouze sériová, řádně označená vozidla.

Mezi předjezdci jsou například špičkoví jezdci Bořivoj Minář (Toyota) nebo Leoš Vašátko s vozem Mitsubishi. Mezi favority absolutního pořadí patří Šikl, Vašenda, Černý (Mitsubishi), Zabloudil, Hrobský (Subaru), Koutný, Vonka. Zpestřením startovního pole je start bývalého reprezentanta v závodech na okruzích a do vrchu, Břetislava Engeho, s vozem Škoda 130 LR a přihlášena je i řada polských dvojic. Mezi legendami se pak objeví ex-tovární jezdec Škody Milan Zapadlo, Pavel Šofr nebo Ladislav Kopelent.

Na startu nechybí ani zástupci Jičína. Představí se například Jan Vaníček – Denisa Hejtmánková, kteří pojedou ve třídě H4 s vozem Toyota Celica GT 4. Pro spolujezdkyni je to premiéra, neboť stálý spolujezdec Jaroslav Starý je tentokrát časově zaneprázdněn a nemůže tak do závodu zasáhnout. Vaníčkovi se dařilo nedávno v Medlešicích u Chrudimi, kde skončil se spolujezdcem Jaroslavem Starým na čtvrtém místě v absolutním pořadí a třetí ve své kategorii. „Na soutěž se opravdu nesmírně těším, zatím jsem zde nikdy nestartoval. Na Toyotě jsme po poslední soutěži udělali ještě několik úprav a věřím, že zdárně dorazíme až na cílovou rampu. Za pomoc velice děkuji Luboši Pickovi a také firmám VAPOS Jičín a AP Autoservis Jičín.", řekl před závodem.

Startuje i další posádka týmu Jan Skrbek – Petr Starý s vozem Citroën Saxo a také peckovská posádka Michal Sucharda – Matyáš Jerie s vozem VW Golf. Zmiňovaný Luboš Picek ze Staňkovy Lhoty si na nedávném Rallysprintu Kopná, který byl součástí M ČR, připsal si pěkné čtvrté místo ve své třídě s vozem Škoda Fabia.  Pavel Vydra