Tři sta padesát závodníků v čele se špičkou českých triatlonistů se zde utkalo v distancích 1,9 – 90 – 21 km. Závod byl jedinečný tím, že se pořádal téměř v centru Prahy. Plavání se odehrávalo v jednom okruhu okolo Střeleckého ostrova. Trať cyklistiky byla rozdělena do tří třicetikilometrových okruhů a vedla po Strakonické ulici nahoru na „Cukrák", kde byla otočka a zpět do centra závodu. Závěrečný běh byl v pěti okruzích po 4,2 km – Jiráskův most, Rašínovo a Masarykovo nábřeží a po mostě Legií zpět do prostoru depa.

Favorité závodu
Hlavním kandidátem na vítězství a tváří závodu byl letošní mistr Evropy na těchto distancích Filip Ospalý. Mezi další favority patřil Petr Vabroušek, Luboš Truhlář, Lukáš Slatinský, Tomáš Řenč. Nechyběla ani zahraniční konkurence – a Němci Stefan Flachowsky a Sebastian Frommherz, z Lucemburska Olivier Godart.

„Tento závod jsem bral jako velký test letošní formy před pomalu se blížícím vrcholem sezóny – mistrovstvím Rakouska na Ironmanských distancích 5. září v Podersdorfu. Pět let jsem na těchto distancích nezávodil, takže jsem byl sám zvědav, jak dopadne můj „comeback," řekl před závodem Per Soukup.

Výborný běžecký čas
Voda měla pouhých 18° C, a proto se plavalo v neoprenech. Petr Soukup a Ruda Cogan vylézali z vody současně na 15. – 16. místě, když na nejrychlejšího plavce ztratili okolo 4:30 min. Vabroušek byl o pouhých 30 sekund rychlejší. V průběhu depa smazal Soukup náskok Vabrouška a na cyklistickou trať vyráželi pospolu. Ruda Cogan se v depu zdržel a ztratil s Petrem Soukupem kontakt. Na kole dokázal Soukup držet tempo s výborným cyklistou Petrem Vabrouškem pouze do 25 km, kdy zvolnil, aby mu zbyly síly na závěrečný běh. Do 60 km jel osamocen a snažil se ušetřit co nejvíce sil na běh. V závěrečných třiceti kilometrech byl dostižen skupinkou tří cyklistů a s nimi dojel do depa. Po cyklistice mu patřila dvanáctá příčka. Ruda Cogan dokončil cyklistiku minutu a půl po Petrovi.

„Po ne zcela vydařeném plavání a cyklistice jsem si chtěl spravit chuť alespoň během. Běželo se mi nad očekávání dobře a od začátku jsem šel na svoji maximální hranici. Postupně jsem sbíhal jednoho závodníka za druhým, což mi dodávalo sil.
Bohužel na silnou trojici Řenč, Vabroušek a Petrásek běžící pospolu jsem nestačil. Vyčerpaný, ale spokojený jsem proběhl cílovou bránou jako pátý ve Vítězné ulici. Na druhého Řenče jsem ztratil necelé dvě minuty, což považuji vzhledem k množství odtrénovaných hodin a kilometrů za velice kvalitní výkon," sdělil nám své zážitky z pražského triatlonu Petr Soukup.

Vítězem se stal suverén celého závodu Filip Ospalý, který závodil s časem a nikoliv se soupeři. Rudovi Coganovi se nedařilo v běhu, když se nebyl schopen dostat do optimálního tempa a závod dokončil na 18. místě. Ve své kategorii 40 – 44 let skončil pátý.

Závod pořadatelé velmi dobře zvládli, tratě byly atraktivní a velké množství diváků na běžecké trati povzbuzovalo a dodávalo závodníkům sil, kterých v této fázi závodu již mnoho neměli. „Po závodě jsem si uvědomil, že mám značnou rezervu v cyklistice, a proto se ji do zářijového Ironmanu pokusím minimalizovat," dodal na závěr Petr Soukup.

Konečné výsledky závodu: 1. Filip Ospalý (EKO Team) 4:07:55,2 (25:58,5, 2:17:29,5, 1:21:17,0, 2) 2. Tomáš Řenč (Labe Triklub) 4:18:31,2), 3. Petr Vabroušek (Titan sport klub Zlín) 4:18:50,9, 4. Pavel Petrásek (OMT) 4:19:51,1, 5. Petr Soukup (TJ Nová Paka) 4:20:20,6 (30:22,8, 2:20,3, 1:20,17), …18. ( 5. v kategorii M 40) Rudolf Cogan (TJ Nová Paka) 4:36:25,2 (30:21,5, 2:27:07,7, 1:34:32,5).   Míla Pour