Král Středohoří měl na programu 16 závodů, přičemž do celkového bodování se počítalo devět nejlepších startů, které byly termínově zařazeny od ledna do listopadu minulého roku. Rozsah závodů o titul Krále Středohoří byl obsahově velice pestrý.

Závodilo se v silničním i terénním běhu, v MTB a silniční cyklistice, v silničních i terénních triatlonech a duatlonech. V sérii o Krále Středohoří stál Petr Soukup při vyhlašování jednotlivých závodů celkem pětkrát na nejvyšším stupni a dvakrát na druhém stupínku. Zvítězil v Běhu na Boreč, v Běhu okolo Hostěnic, v Kocurkovském triatlonu, v Házmburk x offroad triatlonu (objemy 0,5 km plavání – 15 km kolo – 5 km běh) a v Hostěnickém triatlonu (0,48 – 22,8 – 5,8). Druhá místa získal v Běhu opárenským údolím a v Terezínském triatlonu (0,4 – 20 – 6). Původně Petr Soukup plánoval účast na 10 závodech, ale vzhledem ke zdravotním problémům se posledních tří nemohl zúčastnit. I když po absolvovaných závodech vedl, musel doufat, že mu bodový náskok, který získal v průběhu roku, bude stačit.

Pohár nakonec skončil nulovým bodovým rozdílem, protože mimo něho získal stejný počet bodů i Marek Bušek. Vzhledem k většímu počtu vítězství se stal, poprvé ve své sportovní kariéře Králem Středohoří Petr Soukup. V celkovém bodování vyhrál i soutěž o nejlepšího běžce, triatlonistu a závodníka do 29 let.
Slavnostního vyhlášení v Brozanech se zúčastnila spolu s hlavním protagonistou i jeho přítelkyně, která ho po celou sezonu podporovala a spolu s rodinou zajišťovala zázemí. Na vyhlášení nechyběl rovněž Petrův trenér a kamarád Rudolf Cogan s dalším jičínským triatlonistou Janem Medlíkem. „Děkuji všem, co mně v průběhu sezony podporovali a doufám, že jestli budu v příštím roce zdráv, tak se opět poperu s nástrahami tohoto poháru a pokusím se titul obhájit," řekl spokojený Petr Soukup.

Celkové výsledky poháru o Krále Středohoří: 1. Petr Soukup (Yogi Racing team Ostrava) 138 bodů – 5 vítězství, 2. Marek Bušek (BTT Libochovice) 138 bodů – 0 vítězství, 3. Pavel Suchý (TT Cyklorenova Cvikov) 110, 4. Jan Řebíček (Brozany ) 98, 5. Petr Čuchal (MTB Třebenice) 96. Klasifikováno bylo celkem 148 závodníků. ⋌Míla Pour