Turnaji předcházelo páteční přátelské utkání s domácím celkem MŠK, které Východočeši zvládli a zvítězili. V sobotu začal samotný turnaj. Jičínští si připsali jedno vítězství v duelu s celkem HCB Karviná (31:28). Další dvě porážky pak znamenaly konečné třetí místo.

Svoje postřehy z turnaje na Slovensku poskytl jeden z jičínských trenérů PETR BABÁK.

Jak celý turnaj hodnotíte?
PETR BABÁK  (HBC Jičín – házená) Úspěšný trenér mužů a dorostenců, letos stříbrných z mistrovství republiky.Pro nás to samozřejmě byla výborná příprava. Bohužel nám chybí zranění hráči a nyní někteří, kteří pak už nemohli do hry zasáhnout, jako například Ondřej Šulc.

Chyběli nám také oba zranění brankáři – Filip Veverka a David Machalický. U Davida to bude do konce sezony, neboť je už po operaci kolene. Cestoval s námi, ale nehrál zraněný Jirka Groh, na pivotu se zranil Jirka Drbohlav. Měli jsme k dispozici brankářskou dvojici Soukup, Petr. Jak už jsem řekl, pro nás to byla výborná příprava. V prvním zápase jsme byli velmi spokojení s výkonem proti Považské Bystrici, když jsme dokázali vyhrát. Dá se říci, že dobrý výkon jsme předvedli i proti Karviné, kterou jsme rovněž porazili. Potom už přišly horší zápasy. Doplácíme na neproměňování šancí, což je naše stará bolest.

Hlavní důvod byl i v tom, že jsme zátěž rozložili na všechny hráče, aby měli i ti, kteří hrají v soutěži méně, větší prostor. Samozřejmě je tam určitá nezkušenost a nesehranost s některými hráči, které jsme zkoušeli jako Honza Bednář a podobně.

Turnaj hodnotím velice pozitivně. Odehráli jsme kvalitní zápasy proti kvalitním soupeřům. Ukázalo nám to některé věci a samozřejmě budeme doufat, že ta zranění (u Ondřeje Šulce bolest kolena a Jirky Drbohlava) nebudou vážnějšího rázu a oba budou v pořádku.

Máte za sebou dva týdny zimní přípravy. Co hráče v nejbližších dnech čeká a na co se nejvíce zaměříte?
Samozřejmě nebudeme ještě opouštět hrubou přípravu nebo nějaké objemy. Zaměříme se ještě na růst fyzické kondice, ale už se to ladí do herních prvků. Budeme se více věnovat součinnosti v útočné a obranné fázi a samozřejmě hledat optimální sestavu do dalších bojů.

Výsledky MŠK Cupu 2017 – sobota 14. ledna: HBC
Ronal Jičín – HCB Karviná 31:28 (15:16). Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Soukup, Petr – Král a Burda po 5, Kubík 4, Loskot, Bednář a Miľko po 3, Rychna, Drbohlav a Dědeček po 2, Šafář 1, Šulc 1/1.

MŠK Považská Bystrica – ŠKP Bratislava 33:31 (19:14), HCB Karviná – ŠKP Bratislava 32:22 (13:13).
MŠK Považská Bystrica – HBC Ronal Jičín 33:24 (16:13). Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Soukup, Petr – Krahulec 6, Šulc, Drbohlav a Čurda po 4, Loskot 3, Kubík 2, Král 1.

Neděle 15. ledna: ŠKP Bratislava – HBC Jičín 28:26 (14:13). Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Soukup, Petr – Rychna a Šafář po 5, Král 5/3, Kubík 3, Šebek, Drbohlav a Čurda po 2, Krahulec a Miľko po 1, Loskot, Burda, Dědeček, Bednář.

Konečné pořadí turnaje: 1. MŠK Považská Bystrica – 6 bodů, 2. HCB Karviná – 2 body, 3. HBC Ronal Jičín – 2 body, 4. ŠKP Bratislava – 2 body.