Startujících ve všech kategoriích bylo kolem 660 závodníků. Nechyběla mezi nimi ani Eliška Peterková (Spartak Vrchlabí), tu čekal závod v kategorii ročníků 2004 – 2005, kde se přihlásilo 68 dívek, cílem proběhlo pouze 64. Eliška nakonec skončila na celkovém 17. místě. Mezi dívkami svého ročníku byla pátá i v Královéhradeckém poháru.

„Spokojený s výsledkem jsem tak napůl, mohlo to být i lepší, před ní startující soupeřce, která byla ještě o rok starší, lyžování moc nešlo. Eliška ji dojela v klesání, kde za ní musela brzdit a než se před ní dostala, uteklo spousta drahocenných vteřin, které potom v cíli chyběly. Nechceme se nijak vymlouvat, prostě to zrovna dnes vyšlo na Elišku," dodává otec Luděk Peterka, a také její trenér.

Výsledky (1000 m): 1. L. Paulusová 3:08,5 min., 2. L. Horáčková (obě SKI Jilemnice) 3:10,1, 3. M. Štefanová (S. Studenec) 3:15,7, …17. Eliška Peterková (Sp. Vrchlabí) 3:43,2.

V sobotu by se měl jet další pohárový závod Královéhradeckého kraje ve Špindlerově Mlýně. Je předpoklad, že závod se bude konat, v týdnu má totiž aspoň trochu sněhu napadnout.