„Zjistili jsme to celkem náhodně, v sobotu jsem byl v práci, to jsme nemohli jet, ale v neděli jsme vyrazili. Závodnická účast nebyla zase až taková, jako když je klasická zima. Podmínky závodu byly skoro jarní a za týden už by se na Benecku závody nemohly konat, sníh už zřejmě úplně roztaje. Stopy byly projeté pouze skútrem, protože rolba by je už nenávratně zničila," hlásí Luděk Peterka.

Eliška startovala v kategorii 2004 – 2005, kde jeli kluci i holky dohromady. V cíli byla třetí a před ní se umístily pouze dvě dívky ročníku 2004. Takže naprostá spokojenost.

Výsledky: 1. Jonáš Hellmich (Dukla Liberec) 4:13,1, 2. Lucie Paulusová (Jilemnice) 4:17,4, 3. Jana Lieblochová (Trutnov) 4:31,6, 4. Jakub Skalický 4:45,3, 5. Eliška Peterková (oba Vrchlabí) 4:53,1, 6. Eva Krákorová (Trutnov) 5:08,6.

Jak jsme dále zjistili, ve středu měli jet pořádně potrénovat na Mísečky a odpoledne ještě s oddílem ve Vrchlabí, protože v neděli 12. ledna Elišku čeká pohárový závod, který pořádá vrchlabský oddíl, ale z důvodu špatných sněhových podmínek je přeložen na Horní Mísečky, kde si areál musel za nemalé peníze pronajmout.