Vypsány jsou tradičně kategorie od předškoláků až po veterány. Prezentace začíná u vstupu do hradu Pecka od 15 hodin. První kategorie – předškoláci – odstartují v 16 hodin. Pořadatelé připravili celkem pět různě dlouhých tratí. Hlavní kategorie mužů, žen a veteránů se vydá na trať dlouhou čtyři kilometry v sedmnáct hodin.

Organizátoři očekávají start zhruba osmdesáti závodníků. Ale vloni zaznamenali početní rekord, když se na Pecce představilo více než sto závodníků. Běžci na prvních třech místech ve všech kategoriích obdrží diplomy, poháry a ceny podle možností pořadatele, kterými jsou OK Reco Sport, TJ Harant Pecka a Městys Pecka.

Závod je rovněž zařazen do běžeckého seriálu Pohár běžce Českého ráje 2013. Vítězi Pecka krosu se v minulosti stali například Jiří Čivrný, Blanka Paulů nebo Radoslav Groh. Organizátoři zvou všechny zájemce o běh v zajímavém terénu. Podle nejnovější předpovědi by mělo vyjít i příjemné počasí, a tak neváhejte a přijďte si zaběhnout okolo hradu Kryštofa Haranta. ⋌Pavel Vydra