Přitom to dlouho vypadalo, že favorit utkání zvládne s přehledem. První třetinu vyhrál 4:1. Poté se dostal do vedení 6:2, ale jičínské hráčky utkání nezabalily a nadechly se k velkolepému obratu. Do konce druhé třetiny snížily na rozdíl jediné branky a do závěrečné části vstupovaly s nadějí na výhru.

Po pěti minutách vyrovnala stav Jarolímová, hned o další čtyři minuty dostala do vedení hosty Žůrková. Jičín přidal další dvě branky a domácí hráčky už pouze korigovaly. Velké překvapení bylo na světě. Jičín se díky výhře posunul už na šesté místo nejvyšší soutěže!

V extralize se do Vánoc odehraje ještě jedno kolo. V něm čeká na Východočešky další těžký protivník Bohemians Praha. Utkání se hraje v Jičíně v sobotu od 16.30. (vlk)