Novopacký triatlonista Ruda Cogan skončil v tomto závodě na dvacátém místě, když ve své kategorii 35 – 39 let obsadil výborné třetí místo. Dlouhý triatlon měl objem 3,8 km plavání, 180 km kolo a 42,2 km běhu.
Soutěžící plavali tři okruhy ve vodách přehrady, následovaly tři okruhy po 60 km s náročnými stoupáními a nebezpečnými sjezdy a tři okruhy téměř po rovině běhu. Za deště, při teplotě vody okolo 20 °C odstartovalo osmdesát mužů a dvě ženy.

Chtěl stříbro

Jak nám sdělil novopacký triatlonista, chtěl ve své věkové kategorii útočit na stříbro. Za favorita pokládal Tomáše Petra z Pardubic. Ruda Cogan připlaval jako dvacátý, pět minut za nejlepším plavcem Petrem Vavrouškem. Na kole zajel až osmadvacátý čas – spíše by mu vyhovovaly kopce se strmými nebezpečnými klouzavými sjezdy, propadal se na rovinatých úsecích.
„V běhu se vše zpřehlednilo, měl jsem před sebou na dohled několik soupeřů, které jsem brzo předběhl. Ve své kategorii jsem se dostal až na druhé místo. Bohužel moje tempo potom začalo poněkud upadat a toho využil Jiří Daněk, který se zezadu ke mně přiblížil a nakonec mě předběhl“, řekl o závodu Ruda Cogan a dodal „obhájit to příští rok třetí místo bude nesmírně těžké, protože do mé kategorie přechází Vavroušek a další výborní borci.

Další závod

Rudolf Cogan se s námi rozdělil o podrobnosti z připravovaného mistrovství České republiky v olympijském triatlonu (1500 m plavání, 40 km kolo a 10 km běh). „Trénovali jsme s Petrem Soukupem na Mistrovství České republiky v olympijském triatlonu. Bude tam náročné kolo, těžká opakovaná stoupání. “
Výsledky dlouhého triatlonu na mistrovství České republiky – Lipno, kategorie 35 – 39 let: 1. Tomáš Petr (OMT Pardubice), 2. Jiří Daněk (Author), 3. Rudolf Cogan (Nová Paka).