VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Modeláři mají za sebou dobrou sezonu

Nová Paka - Konec roku je příležitost k bilancování. To také v minulých dnech udělali „Novopačtí modeláři“.

9.12.2007
SDÍLEJ:

Novopačtí modeláři se mají čím pochlubit.Foto: Archiv klubu

Klub byl založen v roce 1999, ten letošní se řadí k obzvlášť vydařenému z hlediska počtu navštívených akcí, dosažených výsledků, dobré propagace klubu a podpoře města.


Klub byl prezentován na několika předních a významných soutěžích, jakými bezesporu jsou modelářské akce v Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Čáslavi, Brně, Liberci, Náchodě a Žamberku. Neunikla nám rovněž účast na největší domácí akci MR ČR společně s největší modelovou přehlídkou pod názvem E-day v Praze – Butovicích.


Výsledkem již dlouhodobé spolupráce s modeláři z Belgie se stala akce v městečku Mons, kde prezentovali nejen klub v Nové Pace, ale i ostatní modelářské kluby z tuzemska. Širokému publiku byla rovněž přiblížena historie a vznik letectví u nás. Mezi nejúspěšnější modeláře patří ing. Zbyněk Škopán s precizními modely ponorek a lodí. Dalším zkušeným a úspěšným modelářem je ing. Milan Věchet s modely letadel, vrtulníků a také aut.
Umístění v zúčastněných soutěžích: Ing. Milan Věchet (1. místo – Brno, Náchod, 2. – Mons v Belgii, Náchod, 4. – MR ČR). Ing. Zbyněk Škopán (1. – Hradec Králové, 2. a 3. Mons v Belgii, 3. – Náchod a Praha – Písnice). Ing. Tomáš Bergmann (1. – Praha–Písnice). Petr Bergmann (2. – Praha – Písnice, v kategorii žáků).

Novopacký šutrák

I tento rok se podařilo uspořádat soutěž v Nové Pace s pořadovým číslem VIII, která nese název ,,Novopacký šutrák“, proběhla pod záštitou starosty a tentokrát i v rámci jubilejního roku oslav 650 let od první písemné zmínky o městu Nová Paka. Název soutěže byl odvozen z nálezů drahých kamenů v místním kraji a námětem hlavních cen je výbrus achátu.


Tato soutěž je již v modelářském světě věhlasným pojmem, poněvadž kromě přehlídky kvalitních modelů, sbírek odznaků a dokumentů o letcích Novopacka a dalším doprovodným programům, vystoupení mažoretek, ukázka létajících modelů, prezentace vojenské techniky, závody na autodráze a ukázka veteránů značky Ford Mustang. Soutěž také nabízí díky svému velmi kvalitnímu zázemí DDM Stonožka na sídlišti v Nové Pace i příjemnou atmosféru vhodnou k neformálnímu setkání modelářů z celé České republiky a okolních zemí. Díky tomu všemu a dobré atmosféře se Modelshow Novopacký šutrák za léta svého konání proměnila z malé regionální výstavky modelů na velmi oblíbenou a vyhledávanou modelářskou přehlídku.
O tom svědčí bezpochyby počty účastníků a modelů, které předčily i soutěže v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji a předčí i mnohé akce v Praze.


V roce 2008 by Klub plastikových modelářů Nová Paka rád navázal na úspěšný letošní rok a proto se bude aktivně účastnit, soutěžit a propagovat Klub a kraj na výstavách a akcích na domácí půdě.


Hlavní akcí příštího roku zůstává uspořádání již IX. ročníku Novopackého šutráku, Při této příležitosti bychom si rovněž dovolili proto velmi poděkovat za finanční podporu našemu klubu Městskému úřadu v Nové Pace a všem firmám, které naše úsilí podpořili. Jim patří vřelý a velký dík.

9.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Investiční plány Hořic na příští rok

Eva Baranová se narodila šťastným rodičům Marii a Martinovi Baranovým 11. prosince. Po porodu vážila 3,22 kg a měřila 50 cm. Doma ve Valdicích na Evičku čekal šestiletý Adam.
5

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Dorazí světlo z Betléma

Stará Paka - Betlémské světlo je plamínek, který putuje napříč Evropou. Za Česko jej tradičně přeberou skauti a skautky z Brna.

S prezidentem si Dostálová rozumí. Oba chtějí investovat

Východní Čechy - Ostře žluté sáčko, široký úsměv a blonďatá hříva, to jsou poznávací znaky Kláry Dostálové, díky nimž ji na povolebních setkáních v centrále hnutí ANO nelze přehlédnout.

Sváteční slovo pastora a mladí hudebníci. Hotel Centrál ožil adventním koncertem

Nová Paka - V novopackém Hotelu Centrál, který se pyšní zrekonstruovaným vchodem a částí podloubí, se odehrál adventní koncert žáků mateřské a základní školy Brána.

Cenu města Jičína si převzal výtvarník Petr Heber

Jičín /FOTO/ - Z rukou starosty Jana Malého si v Porotním sále jičínského zámku převzal Cenu města Jičína za rok 2017 jičínský patriot, restaurátor, výtvarník, designer, ale i sportovec a všeuměl Petr Heber.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT