Hosté v úvodu letošního soutěžního ročníku zůstali svými výkony hodně dlužni výsledkům z minulých let. S přibývajícími utkáními však mužstvo Doudleb n. Orl. pomalu, ale jistě šplhá do horních pater tabulky. Domácí trenérská dvojice stále postrádala trojici fotbalistů základní sestavy (Bažík, Cejnar a Jisl) a především v ofenzivní činnosti je absence těchto hráčů citelná.


1. FK Nová Paka – TJ Velešov Doudleby nad Orlicí 1:1 (1:1). Významným mezníkem úvodu zápasu byla již 5. minuta, když se novopacká defenziva nechala přečíslit soupeřem, a na konci povedené akce stála finální přihrávka Cháry na zcela volného Schoda, který se tváří v tvář Balatkovi nemýlil a otevřel skóre utkání. Pro domácí mužstvo jsou úvody zápasů podle již zmiňovaného scénáře v letošním ročníku téměř tradiční. Naštěstí se hosté z vedení neradovali dlouho. Ve 12. minutě totiž zahrával doudlebský obránce malou domů brankáři Lasákovi, k němuž však míč nedoputoval, protože hbitý Rozsévač úmysl hostů vystihl, „ukradl“ Lasákovi míč těsně před jeho odkopem a do prázdné branky vyrovnal stav zápasu. Od tohoto okamžiku se hrál oboustranně tvrdý fotbal, vše se odehrávalo mezi oběma šestnáctkami téměř bez jakékoli šance na obou stranách.

Změna stran

Po změně stran se hra ještě výrazně přitvrdila a začalo se čím dále více jiskřit od kopaček většiny aktérů. Novopačtí získali poměrně výraznou územní převahu a hosté se zaměřili na důsledné bránění s cílem využít brejkových typů hráčů Kráčmera a Schoda v útoku. Ani jedna strana si v této části hry nedokázala vytvořit žádnou střeleckou příležitost. Vzruch na hřiště přinesla až 69. minuta, kdy po ošklivém, neodpískaném šlapáku na Mindla následoval zákrok novopackého fotbalisty „stejné kvality“, ale tentokrát, v sobotu velice nepřesný rozhodčí Vítek, vytáhl pro provinilce červenou kartu a poslal hosty do přesilovky o jednoho hráče. Tímto verdiktem ještě více zvyšoval adrenalin aktérů na hřišti.

O dvě minuty později svedl novopacký Kuchta souboj o míč s hráčem hostů, kdy došlo ke srážce obou fotbalistů a hlavní arbitr Vítek ukázal Kuchtovi druhou žlutou kartu v utkání a tím nabídnul hostům na téměř dvacet minut zápasu výhodu dvou mužů navíc. Paradoxem této dvacetiminutovky byl fakt, že i v devíti hráčích udávali Novopačtí tón hry a jednoznačně hosty přehrávali. Ti se až na jednu výjimku nedostali na dostřel Balatkovy branky. Domácí i v tomto početním oslabení sahali nakonec po vítězství, neboť si vytvořili dvě velké brankové příležitosti.


Nejprve Kalenda po chybě stopéra Doudleb postupoval od půlící čáry sám na Lasáka, ale bohužel na měkkém terénu nezvládnul finále a míč z jeho kopačky skončil těsně vedle pravé tyče mimo Lasákovu branku. O chvíli později zaměstnal Kalenda téměř celou soupeřovu obranu a „českou uličkou“ poslal do šance Mačího, který však z bezprostřední blízkosti trefil Lasáka uprostřed branky. Ztráta dvou bodů je tak pro domácí zklamáním, ale rozhodně ne tragédíí.

 

Fakta

 

12. Rozsévač – 5. Schod. Rozhodčí: Vítek (Nové Město n. Met.). ŽK: 4:2. ČK: 2:0 (69. Mindl, 70. Kuchta). Diváků: 125. 1. FK Nová Paka: Balatka – Mercl, Čokina, Ptáček, Mindl – Kalenda, Rozsévač, Kubíček, Mačí – Kuchta, Tabaka (46. Fišar). Trenéři: Josef Balog a Rafael Jarosz.