VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová Paka dokázala ligu udržet

NOVÁ PAKA - Po nezvykle těžké druholigové sezoně, kdy sokolky po celou dobu postrádaly z důvodu mateřství, až na několik posledních zápasů, jednu z nejlepších druholigových střelkyň Petru Kalendovou, skončilo družstvo žen, díky výbornému závěrečnému finiši, na sedmém místě.

24.7.2007
SDÍLEJ:

Hráčky při oddechovém čase pozorně naclouchají pokyny trenéra Václava Vávry, který družstvo vedl.Foto: Míla Pour

Zeptali jsme se trenéra VÁCLAVA VÁVRY (na snímku), který v této sezoně sokolky poprvé trénoval, na jeho dojmy, související s uplynulou sezonou.


Jak jsi spokojen s uplynulou sezonou? Co si myslíš?
Po oslovení novopackých basketbalistů, zda bych netrénoval jejich druholigový tým žen, mně bylo jasné, že pokud kývnu, tak to nebude vůbec jednoduchá sezona. Vím dobře, že novopacký basketbalový oddíl má dlouholetou tradici. Navíc mně bylo známo, že tuto sezonu bude chybět z důvodů mateřství nejlepší střelkyně družstva Petra Kalendová a také, že s basketbalem končí i nejdelší hráčka družstva Klára Ziklová. I přes tyto skutečnosti, jsem si ale nabídky Nové Paky velmi vážil a rozhodl jsem, že jí budu akceptoval. Navíc mně následovaly z Pardubic i tři basketbalistky, které zalepily díry po dvou uvedených hráčkách.


Začátek vyšel velmi dobře, potom se přestalo dařit. Co bylo příčinou?
Sezonu jsme začali letní fyzickou přípravou a poté týdenním soustředěním v hale. Již po tomto soustředění jsem věděl, že toto družstvo má rozhodně na to, aby ve druhé lize hrálo důstojnou roli. Poctivá příprava se projevila hlavně v úvodu sezony, kdy jsme ze sedmi zápasů měli bilanci 4:3 a to jsme ještě u letošních vítězek v Ústí nad Labem prohráli, až v samém závěru, o pouhé tři body. Ovšem od října začaly některým hráčkám studijní povinnosti, a tak jsme se v deseti scházeli pouze jednou týdně. Postupem času, z tohoto důvodu, se na některých hráčkách začala projevovat herní i střelecká nejistota. K tomu na konci roku i několik nešťastných porážek, jako na Nuslích o 9, doma s Ústím o 8 a s Kralupy o 9 bodů. A to rozhodlo, že v nadstavbě jsme bojovali jen o záchranu. V únoru jsem navíc nečekaně a na delší dobu, onemocněl já sám, a tak vše hrálo proti nám. I přes tuto skutečnost, jsem ale věděl, že i když záchrana 2. ligy v nadstavbě bude těžká, tak ji ale máme ve svých rukou a dokážeme to, protože jsem děvčatům neustále věřil.


Co bylo třeba naordinovat pro závěr sezony?
Přidali jsme v tréninku, s děvčaty si řekli o chybách, které děláme a musím říci, že posledních pět zápasů jsme odehráli, více než dobře. I přes, ještě nečekanou porážku v Liberci, ale bylo již na družstvu vidět, že jde opět herně nahoru, což se v plné míře ukázalo v rozhodujícím zápase v Kolíně, kde jsme hlavně v 1. poločase, byli jasně lepší a po zásluze vyhráli. Vítězstvím jsem si již tři kola před koncem zajistili účast ve 2. lize i pro příští sezonu. Všechny holky hrály v nesmírné pohodě, kolektivně a místo, aby nás domácí basketbalistky ve svém domácím prostředí tlačily, byli jsme to my, kdo plně ovládl hřiště.


Co říkáš konečnému umístění, přineslo spokojenost?
Sedmé místo je možná trochu zklamáním, ale já osobně jsem velmi spokojen, protože si musíme uvědomit, že jako jedno z mála družstev, pak snad ještě Liberec, jsme ani v jednom ze zápasů neměli žádnou posilu z první ligy. Naopak proti nám každé družstvo tuto možnost využilo a navíc, například i na Gambrinusu B v Brně proti nám, jako jedinému družstvu, nasadil bývalý trenér Nové Paky, Honza Devátý, i reprezentační pivotku Petru Kulichovou !!! Proto si děvčata za předvedené výkony pochvalu zasluhují, protože skutečně ve většině zápasů hrála proti ligovým hráčkám. A toto je fakt, kterého si nesmírně vážím, protože děvčata, přes některé, ale naštěstí jen poločasové výjimky žádný zápas nevzdala bez boje. Dále musím vyzvednout i ten fakt, že všechny zápasy jsme odehráli pouze v deseti hráčkách, což zatím za svoji trenérskou kariéru nepamatuji. Nikdo nechyběl pro zranění, ani nemoc a z tohoto pohledu jsem byl nadmíru spokojen. Ve všech zápasech jsem se také snažil, aby se všechny hráčky dostaly do hry a toto se poté projevilo právě na konci sezony jako klad, protože i v těch nejtěžších zápasech, mohly hrát všechny, a tak stále mohly držet takové tempo hry, jaké jsme potřebovaly.

 

Hráli jste také Český pohár a jak jsi byl spokojen v této soutěži ?
V Českém poháru jsme se dostali až do čtvrtého kola, kde jsme narazili na čtvrté družstvo 1. ligy Sokol Hradec Králové. I přes porážku s našimi jmenovkyněmi, jsem ale s předvedeným výkonem byl spokojen. Tým Hradce přijel kompletní a samozřejmě se musela projevit jeho herní vyzrálost a několikanásobně vyšší tréninkové dávky. Ale jak jsem již řekl, my se za svůj výkon v tomto zápase rozhodně stydět nemusíme a hlavně, to byl pro nás velmi poučný zápas, který nám dal daleko více než pouhý trénink. I za účast v Českém poháru musím děvčata pochválit, protože obě prvá dvě kola jsme museli odehrát až ve vzdálené severní Moravě, a to v Ostravě respektive v Orlové. I k těmto zápasům ale děvčata přistoupila velmi zodpovědně a v obou z nich, nad účastníky 3 ligy, jasně dominovala.


A co čtenářům řekneš na závěr?

Celou sezonu proto hodnotím, pro výše uvedené důvody, jako úspěšnou. Závěrem bych chtěl rovněž poděkovat také všem divákům, kteří děvčata po celou dobu sezony chodili povzbuzovat a to i ve chvílích, kdy se nám zas až tak příliš nedařilo. Doufám a věřím, že děvčatům ale svoji přízeň zachovají i pro příští sezonu, která bude možná ještě těžší než ta letošní. Rovněž i samotným zázemím a organizací v klubu jsem byl velmi mile překvapen a chtěl bych touto cestou poděkovat jak svému asistentovi Mílovi Pourovi, tak ale i všem ostatním členům výboru za jejich podporu družstvu žen. Dále děkuji i Miloslavu Ottovi, který nám zajišťoval bezproblémovou dopravu k zápasům. Snad bych měl jen prosbu pro veřejnost a to, zda by se nenašel nějaký vstřícní sponzor, který by tomuto mladému a bojovnému družstvu žen finančně pomohl, protože většina z nich jsou studentky a každým rokem je pro ně sezona dražší a dražší. Způsob reklamy za sponzorování by se určitě našel.


Před novopackým týmem je další sezona, kdy začnou přípravy a jaká je náplň?
S přípravou nové sezony jsme začali již v červnu. V červenci mají děvčata zasloužené volno a od srpna vypukne hlavní příprava. Nejprve to bude nepříjemná, ale velmi důležitá fyzická příprava, a poté již v polovině měsíce srpna nastoupíme do haly a budeme se připravovat po herní a taktické stránce, přijdou i zápasy.


Cíl je tedy jasný a co posily?
Věřím, že pokud navážeme na výkony z konce letošní sezony a ještě zapracujeme jak na obraně, tak i útoku, kdy v obou případech jsme skončili v této statistice na šestých místech, nebudeme se muset bát žádného ze soupeřů, a to ani v případech, kdy proti nám budou opět nasazovat posily z první ligy. Toto totiž musí být pro nás jenom cest a ne zklamání, protože tím, že proti nám soupeři staví hráčky z 1. ligy, dávají nám tím jasně najevo, že z nás mají strach a s normálním druholigovým kádrem se proti nám bojí nastoupit. O tom, zda budou pro příští sezonu v samotném družstvu nějaké změny nebo se podaří získat nějaké posily, je ještě předčasné hovořit, protože právě v tuto dobu jednání probíhají.

24.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Logistik 20 000 Kč Specialisté v oblasti logistiky LOGISTIK/-ČKA SPEDICE. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 59000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: LOGISTIK/ČKA SPEDICE - pracoviště Jičín., PP na dobu neurčitou, 1. 13. Plat, 2. 14. Plat, 3. Stravenky, 4. Věrnostní dovolená, 5. Příplatek na dovolenou, 6. Akce organizujeme zdarma zájezd na vinobraní, motokáry, paintball, lodě, Vánoční večírek a další, 7. Ovoce každé úterý dáváme zdarma ovoce pro celou pobočku, na celý týden, 8. Každý odpracovaný rok 1-5 navyšujeme základ mzdy, 9. Individuální měsíční prémie ke mzdě, 10. Týmové měsíční prémie ke mzdě, 11. Vzdělání a profesní rozvoj, 12. Dárek ke svatbě / narození miminka, , , , V případě zájmu své životopisy zasílejte na e-mail: personalniodd@feetransport.cz. Pracoviště: Fee transport s.r.o.- pracoviště jičín, Křižíkova, č.p. 1099, 506 01 Jičín 1. Informace: Roman Botka, +420 602 177 278;232 000 260. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč Prodavači smíšeného zboží PRODAVAČ/-KA - PRACOVIŠTĚ MILETÍN. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRODAVAČ/-KA - PRACOVIŠTĚ MILETÍN, , , V případě zájmu kontaktujte pana Miroslava Chudobu na e-mailové adrese: jednota@jednotanp.com, telefonním čísle: 603 259 225, , Požadavky: , dobré komunikační schopnosti, příjemné vystupování, samostatný a aktivní přístup k řešení úkolů, časová flexibilita, , náplň práce:, doplňování a prodej zboží, úklid, Plat: 14000 - 18000,- Kč a výše dle dosahované tržby, , Zaměstnanecké výhody:, Příspěvek na stravování 2100,-Kč měsíčně, prémie za bezproblémový chod prodejny při kontrolách státními kontrolními orgány. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo nová paka - pracoviště miletín, náměstí K. J. Erbena, č.p. 8, 507 71 Miletín. Informace: Miroslav Chudoba, +420 603 259 225. Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 22 000 Kč Strojírenští kovodělníci STROJÍRENSKÝ DĚLNÍK/-CE - LISOVNA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme šikovné a pracovité kandidáty na pozici , STROJÍRENSKÝ DĚLNÍK/-CE - LISOVNA, V případě zájmu kontaktujte paní Maškovou Blanku na e-mailové adrese: personalni@secoindustries.cz, - doporučenky je možné projednat v pondělí a středu od 13,00 do 14,00hod., , Požadujeme: , vyučení ve strojírenském oboru a praxi na podobné pozici, Vaší hlavní pracovní náplní bude:, * seřizování a obsluha třecího lisu , * ohýbání za tepla i studena, * seřizování a obsluha strojních nůžek, * obsluha podvěsného jeřábu, vázání hutního materiálu, , Nabízíme: , * zázemí stabilní společnosti s dlouholetou tradicí, * zajímavé mzdové navýšení po zapracování, * možnost dalšího profesního růstu, * práci v jednosměnném režimu v centru Jičína, , Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky.. Pracoviště: Seco industries, s.r.o. - jičín, Jungmannova, č.p. 11, 506 01 Jičín 1. Informace: Blanka Mašková, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 18 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ/-KA MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: ŘIDIČ/-KA MKD , V případě zájmu kontaktujte paní Molíkovou Ditu na e-mailové adrese: dita@crossborder.cz, telefonním čísle: 724 162 028, , Požadujeme: anglický jazyk ( není až tak podstatné), veškeré doklady k řízení nákladního vozidla - řidičský průkaz, karta řidiče, profesní školení řidiče, , Pozice je vhodná i pro cizince na krátkodobé povolení.. Pracoviště: Crossborder logistic cz s.r.o., Lidické náměstí, č.p. 48, 506 01 Jičín 1. Informace: Dita Molíková, +420 724 162 028.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Český ráj ovládli běžci a gladiátoři

Jičín doma těsně prohrál s pražskoun Duklou.
8

Jičín doma těsně padl s Duklou

Diváci si v Hradci přišli na své

Jičín - O víkendu se na letišti v Hradci Králové uskutečnil další závod ze seriálu mistrovství České republiky.V nich startovaly třídy Supermono, Twin, 125 SP, 125GP a Moto3, jako mistrovství Slovenské republiky třídy 125 SP, 125 GP a Moto3.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT