VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová Paka dokázala ligu udržet

NOVÁ PAKA - Po nezvykle těžké druholigové sezoně, kdy sokolky po celou dobu postrádaly z důvodu mateřství, až na několik posledních zápasů, jednu z nejlepších druholigových střelkyň Petru Kalendovou, skončilo družstvo žen, díky výbornému závěrečnému finiši, na sedmém místě.

24.7.2007
SDÍLEJ:

Hráčky při oddechovém čase pozorně naclouchají pokyny trenéra Václava Vávry, který družstvo vedl.Foto: Míla Pour

Zeptali jsme se trenéra VÁCLAVA VÁVRY (na snímku), který v této sezoně sokolky poprvé trénoval, na jeho dojmy, související s uplynulou sezonou.


Jak jsi spokojen s uplynulou sezonou? Co si myslíš?
Po oslovení novopackých basketbalistů, zda bych netrénoval jejich druholigový tým žen, mně bylo jasné, že pokud kývnu, tak to nebude vůbec jednoduchá sezona. Vím dobře, že novopacký basketbalový oddíl má dlouholetou tradici. Navíc mně bylo známo, že tuto sezonu bude chybět z důvodů mateřství nejlepší střelkyně družstva Petra Kalendová a také, že s basketbalem končí i nejdelší hráčka družstva Klára Ziklová. I přes tyto skutečnosti, jsem si ale nabídky Nové Paky velmi vážil a rozhodl jsem, že jí budu akceptoval. Navíc mně následovaly z Pardubic i tři basketbalistky, které zalepily díry po dvou uvedených hráčkách.


Začátek vyšel velmi dobře, potom se přestalo dařit. Co bylo příčinou?
Sezonu jsme začali letní fyzickou přípravou a poté týdenním soustředěním v hale. Již po tomto soustředění jsem věděl, že toto družstvo má rozhodně na to, aby ve druhé lize hrálo důstojnou roli. Poctivá příprava se projevila hlavně v úvodu sezony, kdy jsme ze sedmi zápasů měli bilanci 4:3 a to jsme ještě u letošních vítězek v Ústí nad Labem prohráli, až v samém závěru, o pouhé tři body. Ovšem od října začaly některým hráčkám studijní povinnosti, a tak jsme se v deseti scházeli pouze jednou týdně. Postupem času, z tohoto důvodu, se na některých hráčkách začala projevovat herní i střelecká nejistota. K tomu na konci roku i několik nešťastných porážek, jako na Nuslích o 9, doma s Ústím o 8 a s Kralupy o 9 bodů. A to rozhodlo, že v nadstavbě jsme bojovali jen o záchranu. V únoru jsem navíc nečekaně a na delší dobu, onemocněl já sám, a tak vše hrálo proti nám. I přes tuto skutečnost, jsem ale věděl, že i když záchrana 2. ligy v nadstavbě bude těžká, tak ji ale máme ve svých rukou a dokážeme to, protože jsem děvčatům neustále věřil.


Co bylo třeba naordinovat pro závěr sezony?
Přidali jsme v tréninku, s děvčaty si řekli o chybách, které děláme a musím říci, že posledních pět zápasů jsme odehráli, více než dobře. I přes, ještě nečekanou porážku v Liberci, ale bylo již na družstvu vidět, že jde opět herně nahoru, což se v plné míře ukázalo v rozhodujícím zápase v Kolíně, kde jsme hlavně v 1. poločase, byli jasně lepší a po zásluze vyhráli. Vítězstvím jsem si již tři kola před koncem zajistili účast ve 2. lize i pro příští sezonu. Všechny holky hrály v nesmírné pohodě, kolektivně a místo, aby nás domácí basketbalistky ve svém domácím prostředí tlačily, byli jsme to my, kdo plně ovládl hřiště.


Co říkáš konečnému umístění, přineslo spokojenost?
Sedmé místo je možná trochu zklamáním, ale já osobně jsem velmi spokojen, protože si musíme uvědomit, že jako jedno z mála družstev, pak snad ještě Liberec, jsme ani v jednom ze zápasů neměli žádnou posilu z první ligy. Naopak proti nám každé družstvo tuto možnost využilo a navíc, například i na Gambrinusu B v Brně proti nám, jako jedinému družstvu, nasadil bývalý trenér Nové Paky, Honza Devátý, i reprezentační pivotku Petru Kulichovou !!! Proto si děvčata za předvedené výkony pochvalu zasluhují, protože skutečně ve většině zápasů hrála proti ligovým hráčkám. A toto je fakt, kterého si nesmírně vážím, protože děvčata, přes některé, ale naštěstí jen poločasové výjimky žádný zápas nevzdala bez boje. Dále musím vyzvednout i ten fakt, že všechny zápasy jsme odehráli pouze v deseti hráčkách, což zatím za svoji trenérskou kariéru nepamatuji. Nikdo nechyběl pro zranění, ani nemoc a z tohoto pohledu jsem byl nadmíru spokojen. Ve všech zápasech jsem se také snažil, aby se všechny hráčky dostaly do hry a toto se poté projevilo právě na konci sezony jako klad, protože i v těch nejtěžších zápasech, mohly hrát všechny, a tak stále mohly držet takové tempo hry, jaké jsme potřebovaly.

 

Hráli jste také Český pohár a jak jsi byl spokojen v této soutěži ?
V Českém poháru jsme se dostali až do čtvrtého kola, kde jsme narazili na čtvrté družstvo 1. ligy Sokol Hradec Králové. I přes porážku s našimi jmenovkyněmi, jsem ale s předvedeným výkonem byl spokojen. Tým Hradce přijel kompletní a samozřejmě se musela projevit jeho herní vyzrálost a několikanásobně vyšší tréninkové dávky. Ale jak jsem již řekl, my se za svůj výkon v tomto zápase rozhodně stydět nemusíme a hlavně, to byl pro nás velmi poučný zápas, který nám dal daleko více než pouhý trénink. I za účast v Českém poháru musím děvčata pochválit, protože obě prvá dvě kola jsme museli odehrát až ve vzdálené severní Moravě, a to v Ostravě respektive v Orlové. I k těmto zápasům ale děvčata přistoupila velmi zodpovědně a v obou z nich, nad účastníky 3 ligy, jasně dominovala.


A co čtenářům řekneš na závěr?

Celou sezonu proto hodnotím, pro výše uvedené důvody, jako úspěšnou. Závěrem bych chtěl rovněž poděkovat také všem divákům, kteří děvčata po celou dobu sezony chodili povzbuzovat a to i ve chvílích, kdy se nám zas až tak příliš nedařilo. Doufám a věřím, že děvčatům ale svoji přízeň zachovají i pro příští sezonu, která bude možná ještě těžší než ta letošní. Rovněž i samotným zázemím a organizací v klubu jsem byl velmi mile překvapen a chtěl bych touto cestou poděkovat jak svému asistentovi Mílovi Pourovi, tak ale i všem ostatním členům výboru za jejich podporu družstvu žen. Dále děkuji i Miloslavu Ottovi, který nám zajišťoval bezproblémovou dopravu k zápasům. Snad bych měl jen prosbu pro veřejnost a to, zda by se nenašel nějaký vstřícní sponzor, který by tomuto mladému a bojovnému družstvu žen finančně pomohl, protože většina z nich jsou studentky a každým rokem je pro ně sezona dražší a dražší. Způsob reklamy za sponzorování by se určitě našel.


Před novopackým týmem je další sezona, kdy začnou přípravy a jaká je náplň?
S přípravou nové sezony jsme začali již v červnu. V červenci mají děvčata zasloužené volno a od srpna vypukne hlavní příprava. Nejprve to bude nepříjemná, ale velmi důležitá fyzická příprava, a poté již v polovině měsíce srpna nastoupíme do haly a budeme se připravovat po herní a taktické stránce, přijdou i zápasy.


Cíl je tedy jasný a co posily?
Věřím, že pokud navážeme na výkony z konce letošní sezony a ještě zapracujeme jak na obraně, tak i útoku, kdy v obou případech jsme skončili v této statistice na šestých místech, nebudeme se muset bát žádného ze soupeřů, a to ani v případech, kdy proti nám budou opět nasazovat posily z první ligy. Toto totiž musí být pro nás jenom cest a ne zklamání, protože tím, že proti nám soupeři staví hráčky z 1. ligy, dávají nám tím jasně najevo, že z nás mají strach a s normálním druholigovým kádrem se proti nám bojí nastoupit. O tom, zda budou pro příští sezonu v samotném družstvu nějaké změny nebo se podaří získat nějaké posily, je ještě předčasné hovořit, protože právě v tuto dobu jednání probíhají.

24.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 26 020 Kč

Učitelé odborných předmětů, praktického vyučování a odborného výcviku (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) UČITEL/KA ODBORNÝCH STROJÍRENSKÝCH PŘEDMĚTŮ - TEORETICKÁ VYÚKA UČEBNÍH0 OBORU OBRÁBĚČ, OPRAVÁŘ ZEMĚDĚLSKÝCH STROJŮ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: UČITEL/KA ODBORNÝCH STROJÍRENSKÝCH PŘEDMĚTŮ - TEORETICKÁ VYÚKA UČEBNÍH0 OBORU OBRÁBĚČ, OPRAVÁŘ ZEMĚDĚLSKÝCH STROJŮ, , Požadujeme : vysokoškolské vzdělání v oboru a pedagogické vzdělání, , Nabízíme: příspěvek na stravování , 40 dní dovolené, , V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis na emailovou adresu info@gozhorice.cz. Poté budete vyzváni k osobnímu setkání., možnost kontaktu na tel. č. 725 841 596 - pí. Ing. Jaroslava Bryknarová. Pracoviště: Zemědělská akademie hořice- střední škola a vyšší odborná škola - pracoviště lázně bělohrad, Zámecká, č.p. 478, 507 81 Lázně Bělohrad. Informace: Jaroslava Bryknarová, +420 725 841 596.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč

Číšníci a servírky SERVÍRKA/ČÍŠNÍK - OBSLUHA BARU. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: SERVÍRKA/ČÍŠNÍK - OBSLUHA BARU, V případě zájmu se dostavte osobně na pracoviště od 14-20 hod. nebo pište na e-mail: mojzisjakub@icloud.com.. Pracoviště: Jlm group s.r.o. - pracoviště hořice, Riegrova, č.p. 619, 508 01 Hořice v Podkrkonoší. Informace: Jakub Mojžíš, +420 724 694 900.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební zámečníci 16 800 Kč

Stavební zámečníci STAVEBNÍ ZÁMEČNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16800 kč, mzda max. 18200 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: STAVEBNÍ ZÁMEČNÍK/-ICE, Náplň práce: montáž a demontáž dveří, zámků, zabradlí., Požadujeme: spolehlivost, pracovitost a kolektivní přístup. , Zaměstnanecké výhody: možnost prémií. , Pozice je vhodná i pro cizince na pracovní povolení., , V případě zájmu kontaktujte pana Vasyla Kharbaku buď na telefonním čísle 777 137 756 v pracovních dnech v době mezi 6:00-18:00 hod., nebo na e-mailové adrese kovstav@post.cz.. Pracoviště: Kovstav s.r.o.- pracoviště nová paka, Harantova, č.p. 399, 509 01 Nová Paka. Informace: Vasyl Kharbaka, +420 777 137 756.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 25 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) ŘIDIČ/-KA DODÁVKY. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ŘIDIČ/-KA DODÁVKA, V případě zájmu pište na e-mail: milan.moravec@seznam.cz, Požadujeme samostatnost, zodpovědnost, řidičský průkaz skupiny B. Práce od pondělí do pátku, víkendy volné. Destinace převážně po ČR s občasným výjezdem do EU., Vhodné i pro občany EU.. Pracoviště: J.a.a.f. s.r.o. - pracoviště jičín, Šibeňák, č.p. 892, 506 01 Jičín 1. Informace: Milan Moravec, +420 608 928 080.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výtvarník, restaurátor, všeuměl Petr Heber převzal v Porotním sále jičínského zámku Cenu města Jičína za rok 2017.

Osobnosti můžete nominovat v srpnu

Kuriózní dopravní nehoda pod vlivem alkoholu.
5

Vzájemná hádka vyvrcholila nárazem do zaparkovaných aut

Požár napáchal škody za statisíce

Vidochov - Profesionální hasiči z Jičína, Nové Paky a dobrovolní hasiči z Vidochova, Staré Paky a Nové Paky zasahovali v pondělí před polednem u požáru rodinného domu ve Vidochově.

Kvůli nedbalosti hořelo v kotelně

Nová Paka - Profesionální hasiči z Jičína, Nové Paky a dobrovolní hasiči z Pecky, Staré Paky a Nové Paky byli večer přivoláni do ulice Pivovarská k požáru v kotelně. Jednalo se o požár materiálu připraveného na zátop.

Sedmý Rockfest se žene do Hořic

Hořice - The Legends Rockfest vypukne v areálu pod Masarykovou věží samostatnosti v pátek 20. července.

Motorová nafta stále v kurzu

Hořice - V sobotu 14. července přijali policisté oznámení o krádeži motorové nafty, ke které došlo na Hořicku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT