VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová Paka dokázala ligu udržet

NOVÁ PAKA - Po nezvykle těžké druholigové sezoně, kdy sokolky po celou dobu postrádaly z důvodu mateřství, až na několik posledních zápasů, jednu z nejlepších druholigových střelkyň Petru Kalendovou, skončilo družstvo žen, díky výbornému závěrečnému finiši, na sedmém místě.

24.7.2007
SDÍLEJ:

Hráčky při oddechovém čase pozorně naclouchají pokyny trenéra Václava Vávry, který družstvo vedl.Foto: Míla Pour

Zeptali jsme se trenéra VÁCLAVA VÁVRY (na snímku), který v této sezoně sokolky poprvé trénoval, na jeho dojmy, související s uplynulou sezonou.


Jak jsi spokojen s uplynulou sezonou? Co si myslíš?
Po oslovení novopackých basketbalistů, zda bych netrénoval jejich druholigový tým žen, mně bylo jasné, že pokud kývnu, tak to nebude vůbec jednoduchá sezona. Vím dobře, že novopacký basketbalový oddíl má dlouholetou tradici. Navíc mně bylo známo, že tuto sezonu bude chybět z důvodů mateřství nejlepší střelkyně družstva Petra Kalendová a také, že s basketbalem končí i nejdelší hráčka družstva Klára Ziklová. I přes tyto skutečnosti, jsem si ale nabídky Nové Paky velmi vážil a rozhodl jsem, že jí budu akceptoval. Navíc mně následovaly z Pardubic i tři basketbalistky, které zalepily díry po dvou uvedených hráčkách.


Začátek vyšel velmi dobře, potom se přestalo dařit. Co bylo příčinou?
Sezonu jsme začali letní fyzickou přípravou a poté týdenním soustředěním v hale. Již po tomto soustředění jsem věděl, že toto družstvo má rozhodně na to, aby ve druhé lize hrálo důstojnou roli. Poctivá příprava se projevila hlavně v úvodu sezony, kdy jsme ze sedmi zápasů měli bilanci 4:3 a to jsme ještě u letošních vítězek v Ústí nad Labem prohráli, až v samém závěru, o pouhé tři body. Ovšem od října začaly některým hráčkám studijní povinnosti, a tak jsme se v deseti scházeli pouze jednou týdně. Postupem času, z tohoto důvodu, se na některých hráčkách začala projevovat herní i střelecká nejistota. K tomu na konci roku i několik nešťastných porážek, jako na Nuslích o 9, doma s Ústím o 8 a s Kralupy o 9 bodů. A to rozhodlo, že v nadstavbě jsme bojovali jen o záchranu. V únoru jsem navíc nečekaně a na delší dobu, onemocněl já sám, a tak vše hrálo proti nám. I přes tuto skutečnost, jsem ale věděl, že i když záchrana 2. ligy v nadstavbě bude těžká, tak ji ale máme ve svých rukou a dokážeme to, protože jsem děvčatům neustále věřil.


Co bylo třeba naordinovat pro závěr sezony?
Přidali jsme v tréninku, s děvčaty si řekli o chybách, které děláme a musím říci, že posledních pět zápasů jsme odehráli, více než dobře. I přes, ještě nečekanou porážku v Liberci, ale bylo již na družstvu vidět, že jde opět herně nahoru, což se v plné míře ukázalo v rozhodujícím zápase v Kolíně, kde jsme hlavně v 1. poločase, byli jasně lepší a po zásluze vyhráli. Vítězstvím jsem si již tři kola před koncem zajistili účast ve 2. lize i pro příští sezonu. Všechny holky hrály v nesmírné pohodě, kolektivně a místo, aby nás domácí basketbalistky ve svém domácím prostředí tlačily, byli jsme to my, kdo plně ovládl hřiště.


Co říkáš konečnému umístění, přineslo spokojenost?
Sedmé místo je možná trochu zklamáním, ale já osobně jsem velmi spokojen, protože si musíme uvědomit, že jako jedno z mála družstev, pak snad ještě Liberec, jsme ani v jednom ze zápasů neměli žádnou posilu z první ligy. Naopak proti nám každé družstvo tuto možnost využilo a navíc, například i na Gambrinusu B v Brně proti nám, jako jedinému družstvu, nasadil bývalý trenér Nové Paky, Honza Devátý, i reprezentační pivotku Petru Kulichovou !!! Proto si děvčata za předvedené výkony pochvalu zasluhují, protože skutečně ve většině zápasů hrála proti ligovým hráčkám. A toto je fakt, kterého si nesmírně vážím, protože děvčata, přes některé, ale naštěstí jen poločasové výjimky žádný zápas nevzdala bez boje. Dále musím vyzvednout i ten fakt, že všechny zápasy jsme odehráli pouze v deseti hráčkách, což zatím za svoji trenérskou kariéru nepamatuji. Nikdo nechyběl pro zranění, ani nemoc a z tohoto pohledu jsem byl nadmíru spokojen. Ve všech zápasech jsem se také snažil, aby se všechny hráčky dostaly do hry a toto se poté projevilo právě na konci sezony jako klad, protože i v těch nejtěžších zápasech, mohly hrát všechny, a tak stále mohly držet takové tempo hry, jaké jsme potřebovaly.

 

Hráli jste také Český pohár a jak jsi byl spokojen v této soutěži ?
V Českém poháru jsme se dostali až do čtvrtého kola, kde jsme narazili na čtvrté družstvo 1. ligy Sokol Hradec Králové. I přes porážku s našimi jmenovkyněmi, jsem ale s předvedeným výkonem byl spokojen. Tým Hradce přijel kompletní a samozřejmě se musela projevit jeho herní vyzrálost a několikanásobně vyšší tréninkové dávky. Ale jak jsem již řekl, my se za svůj výkon v tomto zápase rozhodně stydět nemusíme a hlavně, to byl pro nás velmi poučný zápas, který nám dal daleko více než pouhý trénink. I za účast v Českém poháru musím děvčata pochválit, protože obě prvá dvě kola jsme museli odehrát až ve vzdálené severní Moravě, a to v Ostravě respektive v Orlové. I k těmto zápasům ale děvčata přistoupila velmi zodpovědně a v obou z nich, nad účastníky 3 ligy, jasně dominovala.


A co čtenářům řekneš na závěr?

Celou sezonu proto hodnotím, pro výše uvedené důvody, jako úspěšnou. Závěrem bych chtěl rovněž poděkovat také všem divákům, kteří děvčata po celou dobu sezony chodili povzbuzovat a to i ve chvílích, kdy se nám zas až tak příliš nedařilo. Doufám a věřím, že děvčatům ale svoji přízeň zachovají i pro příští sezonu, která bude možná ještě těžší než ta letošní. Rovněž i samotným zázemím a organizací v klubu jsem byl velmi mile překvapen a chtěl bych touto cestou poděkovat jak svému asistentovi Mílovi Pourovi, tak ale i všem ostatním členům výboru za jejich podporu družstvu žen. Dále děkuji i Miloslavu Ottovi, který nám zajišťoval bezproblémovou dopravu k zápasům. Snad bych měl jen prosbu pro veřejnost a to, zda by se nenašel nějaký vstřícní sponzor, který by tomuto mladému a bojovnému družstvu žen finančně pomohl, protože většina z nich jsou studentky a každým rokem je pro ně sezona dražší a dražší. Způsob reklamy za sponzorování by se určitě našel.


Před novopackým týmem je další sezona, kdy začnou přípravy a jaká je náplň?
S přípravou nové sezony jsme začali již v červnu. V červenci mají děvčata zasloužené volno a od srpna vypukne hlavní příprava. Nejprve to bude nepříjemná, ale velmi důležitá fyzická příprava, a poté již v polovině měsíce srpna nastoupíme do haly a budeme se připravovat po herní a taktické stránce, přijdou i zápasy.


Cíl je tedy jasný a co posily?
Věřím, že pokud navážeme na výkony z konce letošní sezony a ještě zapracujeme jak na obraně, tak i útoku, kdy v obou případech jsme skončili v této statistice na šestých místech, nebudeme se muset bát žádného ze soupeřů, a to ani v případech, kdy proti nám budou opět nasazovat posily z první ligy. Toto totiž musí být pro nás jenom cest a ne zklamání, protože tím, že proti nám soupeři staví hráčky z 1. ligy, dávají nám tím jasně najevo, že z nás mají strach a s normálním druholigovým kádrem se proti nám bojí nastoupit. O tom, zda budou pro příští sezonu v samotném družstvu nějaké změny nebo se podaří získat nějaké posily, je ještě předčasné hovořit, protože právě v tuto dobu jednání probíhají.

24.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Pracovníci veřejné správy vydávající různá 18 810 Kč

Pracovníci veřejné správy vydávající různá povolení REFERENT/-KA OCHRANY VOD. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: REFERENT/-KA OCHRANY VOD, , Město Nová Paka , dle § 7 odst. 3 zákona č. 312/2002 Sb. o úřednících územních samosprávných celků a změně některých zákonů, v platném znění (dále jen zákon 312/2002 Sb.), , vyhlašuje výběrové řízení, , na obsazení místa: referent ochrany vod - vodoprávní úřad odboru životního prostředí MěÚ Nová Paka , náplň práce: stání správa na ochrany vod - výkon agendy vodoprávního úřadu, pracovní poměr: na dobu neurčitou, , I. Základní předpoklady uchazečů:, a) státní občanství ČR, popř. cizí státní příslušník s trvalým pobytem v České republice, b) způsobilost k právním úkonům, c) bezúhonnost, , II. Kvalifikační požadavky: , - vysokoškolské vzdělání environmentálního zaměření, popř. stavebního zaměření, nebo v oboru hydrologie, hydrogeologie, zemědělství či krajinného inženýrství, dále pak v oboru veřejné správy, - vítána zkouška zvláštní odborné způsobilosti ve vodním hospodářství, praxe v oblasti vodního hospodářství, III. Další požadavky zaměstnavatele: , a) řidičské oprávnění sk. B, b) dobrá znalost práce na PC, c) spolehlivost, , IV. Termín pro podání přihlášky: do pondělí 30. dubna 2018, , V. Způsob podání přihlášky:, Přihláška musí obsahovat náležitosti uvedené v ust. § 6 odst. 3 zákona č. 312/2002 Sb. a musí k ní být připojeny tyto doklady:, Životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních, odborných znalostech a dovednostech, Výpis z evidence rejstříku trestů ne starší 3 měsíců, Ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, Další doklady prokazující kvalifikaci uchazeče, , VI. Další informace pro uchazeče: lze získat u tajemníka městského úřadu nebo u vedoucího odboru životního prostředí Ing. Miroslava Pyciaka, tel.: 493 760 170, , VII. Místo podání přihlášky: Písemnou přihlášku lze zaslat poštou na adresu , Městský úřad Nová Paka, Dukelské nám. 39, 509 24 Nová Paka, nebo předat osobně na podatelně v budově Městského úřadu Nová Paka, sekretariát dv. č. 40, , VIII. Platové zařazení: Dle § 122 a násl. zákoníku práce a nařízení vlády č 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě je plat stanoven v 9. resp. v 10. platové třídě. , , Městský úřad si vyhrazuje právo nevybrat žádného z uchazečů, nebo výběrové řízení zrušit.. Pracoviště: Město nová paka [680], Dukelské náměstí, č.p. 39, 509 01 Nová Paka. Informace: Sucharda Zdeněk, +420 493 760 180.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič/-ka MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 31. Poznámka: V případě zájmu posílejte životopisy na e-mail: jobs@cscargo.cz, případně volejte na tel.: 724 741 258 Havelka., Požadujeme základní vzdělání, ŘP sk. C+E, praxe v MKD výhodou, profesní průkaz způsobilosti řidiče, kartu do tachografu, psychologické vyšetření. Vhodné pro absolventy, občany EU, cizince na zaměstnanecké karty. Nabízíme PP na dobu neurčitou, náborový příspěvek.. Pracoviště: C.s.cargo a.s. jičín, Hradecká, č.p. 1116, 506 01 Jičín 1. Informace: Jindřich Havelka, +420 724 741 258.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 12 500 Kč

Pomocníci v kuchyni POMOCNÁ SÍLA V KUCHYNI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POMOCNÁ SÍLA V KUCHYNI - pracoviště Staropacká sokolovna, Stará Paka., V případě zájmu volejte na tel.: 724 872 790 pí Petra Šimůnková ve všední dny od 8:00 - 18:00, nebo pište na e-mail: info@staropackasokolovna.eu. Můžete se dostavit i osobně do Staropacké sokolovny., Vhodné pro absolventy/-ky, mladistvé do 18-ti let i pro osoby zdravotně znevýhodněné.. Pracoviště: Oldřich vrabec - restaurace staropacká sokolovna, Sokolská, č.p. 173, 507 91 Stará Paka. Informace: Petra Šimůnková, +420 724 872 790.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 80 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Úklid - prac. Jičín. Požadované vzdělání: neúplné základní. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80.8 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: PČR Jičín, Balbínova č.p. 23, 24, 25, 26., Informace o pracovním místě: Klasický úklid společných prostor a kanceláří, zametení, vytření podlahových ploch, běžné úklidové práce. , Ranní směny od 7:30 - 15:00 hod., PO - PÁ. Prac. poměr na dobu určitou. , Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle par. 80 zák. č. 435/2004 Sb. (OZP). , Kontakt: 723 612 506, prace@forcorp.cz. První kontakt POUZE telefonicky nebo mailem., Nechodit na pracoviště!. Pracoviště: Forcorp group spol. s r.o. - prac. pčr jičín, Balbínova, č.p. 23, 506 01 Jičín 1. Informace: Renáta Marková, +420 723 612 506.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Matějova šance na život

Matějova šance na život. V Miletíně se bude hledat vhodný dárce

Házenkáři Baníku (v černém) porazili v prvním utkání Jičín 29:19.

Titul přeji Plzni, my se o páté místo porveme, slibuje Mašát

Klíšťata útočí. Ucítila teplo

Královéhradecko - Téměř letní teploty vytvořily ideální podmínky pro obávané cizopasníky. Letos zaútočila dříve než obvykle.

Babiš stavěl májku a velbloud se před dětmi nehrbil: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 25. dubna 2018.

TIP LIGA: Do vedení se po pátém kole dostal Alois Dejl

Jičínsko - Pátým kolem pokračovala fotbalová Tip liga čtenářů Deníku. Nejlepší tipy v něm měl jediný hráč, který získal 14 bodů.

Žena a rakovina prsu. Citlivé téma očima mladých fotografů

Hořice - V pondělí se na radnici uskutečnila vernisáž výstavy uměleckých fotografií s námětem ženských aktů poznamenaných rakovinou prsu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT