Hláška týdne: Vladimír Růžička, trenér hradeckých hokejistů

„Dostali ode mě poslední šanci, protože tak to dál nešlo. Máme tady teď několik nových hráčů, kteří s námi budou trénovat, pokud to dálenebude podle mých představ, tak budou hrát mladší hráči,“ hřímal v týdnu kouč VladimírRůžička na tréninku hokejistů Hradce Králové poté, co jeho svěřenci prohráli popáté z šesti posledních zápasů. Někdejší reprezentační trenér povolal do přípravy několik mladíků a jeho tah zabral. Mountfield hned porazil České Budějovice 6:1. „Po jednom zápase se neuspokojím, my potřebujeme zlepšit výkony a udělat sérii výher,“ hlásil Růžička. Jeho tým má nyní na kontě tři výhry v řadě.

Osobnost týdne: Matěj Blümel, hokejista Pardubic

Dvacetiletý odchovanec pardubického hokeje patří v tomto extraligovém ročníku k nejproduktivnějším hráčům Dynama. Vstřelil čtyři góly a na dalších sedm přihrál, ve statistikách má započítáno nejvíce střel na branku ze všech pardubických útočníků. A v tomto týdnu se poprvé představí v dresu českého národního týmu. Blümel dříve nastupoval za mládežnické reprezentace, před několika dny ho trenér Filip Pešán poprvé povolal do seniorského výběru. Češi v tomto týdnu odehrají tři zápasy v rámci moskevského Channel One Cupu. Společně s Blümelem do Ruska odcestuje i Jan Mandát, další pardubický útočník. Ten byl do týmu v neděli dodatečně povolán.

Glosa Martina Jůzka: Sportovci nezapomínají!

Chráníme sebe, chráníme i ostatní. Alespoň většina z nás. Podívejte se na zastávky, do obchodů, ve školách je to rouška na roušce. Správné, chvályhodné. Vždyť tady jde o babičky a dědečky. Naši předci si tuhle „pozornost“ zaslouží.
Potíž spočívá v tom, že se opomíjí bezpečí nás a našich dětí. Jedna strana mince je epidemiologická situace, druhá budoucnost.
Co si lze asi myslet o opatřeních, která sportovní aktivity staví na druhou, spíše pátou kolej? Napadlo někoho (pane ministře Blatný),jak se všechny restrikce dotknou mladé generace? Řeší někdo (pane ministře Plago), že ne láska, ale pohyb hory přenáší?

Ukazuje se, že Česku chybí lídr (vlastní ministr). Jasně, šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička se snaží. U funkcionářů či profíků si respekt už vysloužil, vydobyl více peněz. Avšak jeho partneři z politické sféry jej až skandálně přehlížejí. A sport s ním.
Ovšem víte co? Nenechme se trápit pesimismem – i trudomyslnost se dá porazit. Následující strany vás přesvědčí, že je třeba bojovat. Pokud to jde,vyběhněte ven, vyrazte na kole. Vezměte s sebou děti, přátele.
My sportovci se prostě nevzdáváme. PS: A nezapomínáme.