K ranní prezentaci se dostavilo dvaadvacet družstev a celý turnaj se podařilo odehrát v pohodové atmosféře (i když mraky občas zahrozily.) Celkem bylo odehrálo 44 zápasů na pěti kurtech. Družstva byla nejprve rozdělena do pěti základních skupin, kde se utkala systémem každý s každým. Nejlepších 16 týmů postoupilo do nadstavbové části, která se hrála systémem play-off.

I v letošním ročníku předvedl nejstabilnější formu v celém turnaji tým Marná snaha, který ve finále vcelku bez většího odporu porazil Hrochy 2:0. Naopak velmi dramatické utkání se odehrálo mezi týmy bojujícími o třetí místo. Šťastnější v koncovce tie-breaku nakonec byli Knedlíci, kteří jen nejtěsnějším rozdílem porazili Krakonošovo. Nejvzdálenějším účastníkem byl tým Chozmírova opice, který na Pecku přijel z Židenic u Brna. Názvy týmů jsou možná trochu matoucí, a proto je pro objasnění nutné dodat, že se v jednotlivých týmech objevovali hráči různých výkonnostních úrovní. Spektrum hráčů začínalo mezi rekreačními volejbalisty a pokračovalo přes hráče okresních a krajských soutěží až k současným nebo vysloužilým „ligistům“. I přes tuto různorodost byl turnaj zajímavý pro všechny hráče a každý si našel toho „svého“ soupeře.

Podle reakcí účastníků se pořadatelé domnívají, že se letošní ročník opět vydařil a všichni se už těší na ten příští. Takže zase za rok na Cyrila a Metoděje u nás na Pecce!

Konečné pořadí turnaje: 1. Marná snaha, 2. Hroši, 3. Knedlíci, 4. Krakonošovo, 5. Kryštůfci, 6. Toušeň, 7. Čechoslováci, 8. Banáni, 9. – 16. Bejvota, Kyslé rybičky, Nemám konkrét, Bez bot, Pozdní sběr, Žert, Pecka, 17. – 22. Trutnov, Poránune, So ein Bengel, Chozmírova opice, Tři grácie, Bagouni.