Část reprezentantů startuje nyní ve Švédsku na třech závodech Světového poháru. Ty se běží v rámci největšího orientačního závodu světa švédského O-ringenu poblíž města Mjölby.
Prvním závodem byl Long s hromadným startem v ženách, trať dlouhá 13,8 km. Vyhrála Švýcarka Niggli. Dana Brožková (Sportcentrum Jičín) nezačala dobře a po prvním okruhu byla na 14. místě se ztrátou 2:43 min. na čelo. Ve druhém okruhu se probojovala na konečné sedmé místo. Dalším závodem bude middle a sprint.
Druhá část reprezentace s Radkou Brožkovou odjela na dvoutýdenní vysokohorskou přípravu do švýcarského Pontresina. Zde bude běžecká příprava včetně několika mapových tréninků společně s části reprezentace Švýcarska.

Úspěch štafety

O obrovském úspěchu štafety České republiky a juniorů ze Sportcentra Jičín na mistrovství světa jsme již psali. Vítězství v konkurenci 29 zemí a 44 štafet je rozhodně mimořádné. Na štítu zůstaly všechny severské štafety i favorizovaná štafeta Norska.
Ve stínu zlatých medailí zůstalo skvělé umístění v klasické trati, kde startovalo 130 juniorů. Na pátém místě doběhl Štěpán Kodeda a na 8. místě Jan Beneš. Poněkud rozpačití jsme byli ze zpráv o výsledku na krátké trati. Podrobnosti si přečtete o den později.