V rychlém závodě podlehl pouze pouze Vojtěchu Královi (12:14) a Miloši Nykodýmovi (12:27) a s časem 13:02 skončil na skvělém třetím místě. Světový pohár se bude konat od 30. dubna do 2. května ve Wroclawi.

Anna Kochová.O uplynulém víkendu reprezentovala také jičínská dorostenka Anna Kochová (na snímku vlevo). Na Středoevropském poháru dorostu v okolí hradu Helfštýn, na němž startovali závodníci z Čech, Německa, Polska, Maďarska a Slovenska vybojovala velké pódium. Závod na krátké trati vyhrála Šárka Rückerová (26:32), druhá byla Polka Biedermanová (30:39), třetí Maďarka Szuromiová (31:05). Kochová doběhla v čase 32:06 na šestém místě za dalšími dvěma Češkami.

„Nebýt dvouminutové chyby na dvanácté kontrole, byla by z toho medaile, bronz byl skoro v ruce. I tak je ale šesté místo nádherný výsledek," komentoval její výkon trenér Pavel Řehák.

Závod štafet české reprezentantky (Kochová, Plhalová, Rückerová) vyhrály. Kochová přiběhla z prvního úseku na vedoucí pozici. Závod ve sprintu se jí ale nepodařil, orazila bohužel špatnou kontrolu.    Vendula Musilová