Fakta
Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – Ronal HBC Jičín 27:19 (13:10). Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Nejvíce branek: M. Tonar 9/1, Škvařil 5, Poloz 3 – Kubík 7, Krahulec a Šafář po 3. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1. Vyloučení: 7:6. Diváci: 590.

To se jim ale nepodařilo, když domácí definitivně rozhodli v poslední desetiminutovce utkání, vyhráli 27:19.

PRŮBĚH UTKÁNÍ
Hosté vstřelili první gól až v desáté minutě, kdy Šulc proměnil sedmičku. V té době už domácí tým, i když v útoku také chyboval, v pohodě vedl 4:1. A protože Štochl v plzeňské brance dál čaroval, narostl náskok Talentu na 11:6 ve 22. minutě. Jenže hosté pak snížili na 11:9 a v poločase byl stav 13:10.
Začátek druhé půle se obhájcům titulu nevydařil a Jičín začal zápas dramatizovat, snížil až na 16:14. Talent znovu odskočil na rozdíl pěti branek 21:16 ve 45. minutě, načež hosté ve dvojnásobné přesilovce snížili na 21:18. I díky střelecky disponovanému Michalu Tonarovi ale favorit překvapení nepřepustil a závěrečnou desetiminutovku jasně ovládl.

Martin Šetlík, trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň: „Pro nás je to důležité vítězství, ale herně to bylo utrápené. Pořád to není ono, i když v tomto zápase nám velmi dobře fungovala obrana. Bohužel to nedokážeme využít v postupném útoku. Chybí mi tam náběhy, lehkost, hra bez míče vázne. Doufejme, že to do příštího zápasu zlepšíme. Rozhodli jsme zhruba ve druhé půli druhého poločasu."

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „O naší porážce rozhodlo neproměňování šancí a příliš velké množství technických chyb. Nastřelili jsme také dost tyček. Přesto jsme Plzni dlouho vzdorovali, dovolím si tvrdit, že až do 50. minuty nebylo o osudu utkání rozhodnuto. Z poslední desetiminutovky jsem zklamaný, Plzni jsme školáckými chybami umožnili odskočit na výraznější rozdíl."