Organizačně se o něj opět postaral jičínský volejbalový oddíl a podle zájmu družstev o příští ročník lze říci, že zřejmě úspěšně!

Co rozhodlo
Vždyť i letos by se turnaje rádo zúčastnilo ještě více družstev, než jsou uvedené dvě desítky. Ovšem turnaj je limitován počtem hřišť a tudíž toto číslo je pro pořadatele maximálním.

A teď již k průběhu samotného turnaje. Týmy byly rozlosovány do čtyř pětičlenných skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým na dva hrané sety. Letošní novinkou bylo bodování. Vítěz zápasu po výsledku 2:0 na sety získal do tabulky 3 body, poražený žádný. Při stavu 1:1 obdrželo každé družstvo 1 bod a tým, který získal v součtu za oba sety více míčů, tím pro sebe vybojoval bod druhý. Proti dřívějšímu bodování (tedy co vyhraný set, to bod) to dramatizuje koncovky obzvláště druhých setů, kdy týmy při vyrovnaném průběhu bojují o každý míč.

Po odehrání základní části, která trvala takřka devět hodin, bylo pořadí následující.

Skupina A: 1. Kule 10 bodů, 2. Narvalové 9, 3. Snow 5, 4. Konečná tanice 3, 5. U mě dobrý 2. Skupina B: 1. Kuželky 10, 2. Příšerky 8, 3. V posledním tažení 6, 4. Nacmacfik 6, 5. Elá hop 0. Skupina C: 1. Entropie 12, 2. Rebel team 9, 3. Jdeme na pivo 5, 4. Velký kulový 4, 5. Stádo 0. Skupina D: 1. Kozlíci 11, 2. Hulískovo 9, 3. Tak určitě 6, 4. Plácači 2, 5. Bláznivá promile 2,

Po odehrání skupin ukončila svoji účast na turnaji družstva, která skončila na pátých místech, a pokračovalo se vyřazovacím systémem play-off. Nejprve se tedy utkaly týmy na čtvrtých místech křížem se třetími na jeden set do 15 míčů. Vítězové pak nastoupili proti druhým týmům ze skupin a úspěšnější z těchto utkání poté ve čtvrtfinále proti vítězům jednotlivých skupin. Tady se již hrálo na dva vítězné sety do 15 míčů a hned dva tie-breaky ze čtyř zápasů svědčí o vyrovnanosti týmů.

V této fázi turnaje vznikly dvě semifinálové dvojice, ze kterých měli vzejít dva finalisté, a dva týmy, které se střetnou o 3. místo. Tato utkání se hrála stejným systémem jako čtvrtfinále. V prvním proti sobě nastoupila družstva s názvem Kozlíci (obhájci loňského třetího místa, kteří přijeli z Poděbrad) a Kuželky (hráči z Nového Bydžova a Hořic). Úspěšnějším týmem se stali Kuželky, když po výhře 2:0 postoupili do finále. Proti nim postoupila z druhého semifinále jičínská Entropie (již trojnásobný vítěz tohoto turnaje), která v dramatickém souboji porazila 2:1 tým Hulískovo (hráči z Turnova, Dvora Králové a okolí).

V zápase o 3. příčku obhájili Kozlíci svoje loňské umístění, když zvítězili nad týmem Hulískovo 2:1. Stejně tak se obhajoba podařila Entropii (tady ovšem šlo o již třetí vítězství v řadě), která ve finále nezaváhala a porazila Kuželky 2:0. I tak se ale mladé družstvo Kuželek stalo největším překvapením turnaje!
Dvanáctihodinový maraton 56 utkání skončil vyhlášením vítězů a konstatováním, že turnaj byl po všech stránkách opět úspěšný. Za to velký dík jak organizátorům, tak rozhodčím a sponzorům, bez kterých by uspořádání bylo nemyslitelné. ⋌(pehan)

Konečné pořadí:

1. Entropie, 2. Kuželky, 3. Kozlíci, 4. Hulískovo, 5. – 8. Kule, Narvalové, Snow, Tak určitě, 9. – 12. Rebel team, Příšerky, Plácači, V posledním tažení, 13. – 16. Nacmacfik, Jdeme na pivo, Konečná stanice, Velký kulový, 17. – 20. U mě dobrý, Bláznivá promile, Stádo, Elá hop.