V Beřovicích se představilo 97 mužů a 51 žen. Celá Tour je nejvýše postaveným golfovým seriálem amatérských golfistů v České republice. Skládá ze čtyř turnajů, ze kterých nejlepší hráči postupují do finálového turnaje Masters.

Celý turnaj se odehrál ve větrném počasí. A když se ve finálovém kole k větru přidal i déšť, neměli to golfisté vůbec jednoduché. Na turnaji se představili i dva členové GC Jičín, Ondřej Lisý a Lucie Harcubová, kteří patřili mezi nejmladší účastníky turnaje.

Ondřej zahrál v prvním kole 73 ran, což znamenalo dělené páté místo. Ve druhém kole svůj výkon zopakoval a posunul se na druhou příčku. Na vedoucího hráče průběžného pořadí Aleše Procházku z GC Bitozeves ztrácel před finálovým kolem dvě rány. Další dvě rány za Ondřejem patřila třetí příčka Jaromíru Černému z GC Austerlitz. Mezi muži se pořadí na vrcholu měnilo a odstup vítěze byl nakonec propastný. Skvělým finálovým kolem v paru se nejlepším výkonem dne a v celkovém součtu i celého turnaje stal zaslouženým vítězem jičínský golfista Ondřej Lisý za 73+73+72=218 (+2). Na druhé místo se vyhoupl vítěz prvního turnaje ve Slavkově, Jiří Zuska (GC Podbořánky ) za 76+74+74=224. Na lídra po druhém kole Aleše Procházku zbyl po kolech 71+73+80=224 bronz.

V kategorii žen zvítězila Kristýna Frýdlová z GC Erpet Praha po kolech 69+76+76=221. Jičínská Lucie Harcubová obsadila po kolech 79+82 pěkné 26. místo, když jí na postup do finálového kola chyběly pouhé dvě rány.

Pro Ondřeje znamená vítězství v turnaji zatím největší úspěch v jeho golfové kariéře a výrazně zvýšilo jeho šance na získání nominace do reprezentačního týmu dorostenců České republiky na ME družstev chlapců do 18 let, které se bude konat v červenci v Rakousku.    (pl)