Co obnáší provést slalomovou dráhou kamaráda, který nevidí? Jak je možné díky spolupráci zvládnout překážky, i když má člověk nějaký handicap? Co znamenají respekt a fair play? To vše teď poznávají děti při Olympijských trénincích, které jsou odměnou pro školy zapojené do projektu Sazka Olympijský víceboj. Vedle návštěvy olympioniků a úspěšných sportovců totiž program tréninku doplňují také zábavné pohybové hry, které dětem zároveň představují olympijské hodnoty v běžných životních situacích.

Deník podporuje Sazka Olympijský víceboj.Zdroj: archivCílem programu, který je financován z projektu Evropské unie Erasmus+, je do roku 2024 rozšířit povědomí o olympijských hodnotách mezi dětmi v různých evropských zemích a také vytvořit jejich vztah k lidem s handicapem. Jeho náplní je formou pohybových her naučit děti více o přátelství, respektu, spolupráci nebo o jedinečnosti každého člověka.

A vypadá to, že se vše daří, jak má. Zúčastnění byli z tréninku a přítomnosti jednoho z nejlepších českých moderních pětibojařů nadšení.

Mistr světa. Jezdec továrního týmu Škoda motorsport Jan Kopecký z Kostelce nad Orlicí se v roce 2018 stal mistrem světa v kategorii WRC2. Díky tomu vyhrál hlavní anketu.
Na trůn usedl mistr volantu Kopecký