Uskutečnila se tradiční schůzka organizátorů, mimochodem v akci jich bude 250 (zhruba tolik má obec i obyvatel), která určila jejich úkoly pro zajištění této neopakovatelné sportovní i společenské akce. Můžete namítnout, jakou to má souvislost s olympijskými hrami? Tady je vysvětlení. Počet startujících týmů se na volejbalové Dřevěnici až do devadesátých let minulého století stále zvyšoval.

V roce 1987, kdy se hrálo pod patronací Mezinárodního olympijského výboru a nad krásným areálem vlála bílá vlajka s pěti kruhy, startovalo neuvěřitelných a rekordních 589 družstev! Význam Volejbalové Dřevěnice pro rozvoj amatérského sportu ocenil také Mezinárodní olympijský výbor. Jeho předseda Jacques Rogge přijal v průběhu kongresu MOV v červnu 2003 delegaci Sokola Dřevěnice v pražském hotelu Hilton před 50. ročníkem turnaje.

„Protože takovýchto ocenění v republice bylo jen několik, opravdu si toho vážíme! Je to dobré vysvědčení," říká zástupce ředitele turnaje Václav Nidrle. Dosud pořadatelé zaevidovali už 18 150 startujících týmů, což v přepočtu představuje kolem 134 480 volejbalistů. Do Dřevěnice rád přijíždí prezident České republiky Václav Klaus, předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek i další hosté. Letošní 59. ročník začne o víkendu a vyvrcholí 11. a 12. srpna. 

Ke článku je připojena fotogalerie z návštěvy prezidenta Václava Klause před třemi lety; letos opět zde plánuje svoji návštěvu.