Oblíbený běžecký závod v běhu na 21,097 kilometrů se startem a cílem v centru města Trutnov povede znovu jak historickou částí města, tak i kolem řeky Úpy. Jeho součástí budou znovu i dětské závody v běhu, štafetové běhy (firemní štafety), zkrácená verze běhu na 5 km vhodná pro rodiče s dětmi a na 10 km.

Samozřejmostí je bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Nejlepší stovka závodníků na desetikilometrové trati se může těšit na pamětní medaile, účastnickou medaili pak obdrží každý, kdo se zúčastní hlavního klání.

Také letos bude zázemí závodu u Společenského centra města Trutnov - UFFO, zde budou k dispozici šatny, WC a možnost odložení svých věcí do odpolední 16. hodiny.

Sobotní 7. ročník Krakonošova cyklomaratonu v silniční cyklistice ozdobila účast profesionálů.
FOTO: Krakonošův cyklomaraton jel i Kreuziger, vyhrál ale Ťoupalík

Dětské závody budou v Trutnově probíhat již od desáté hodiny. V 11.50 se na trať vydají účastníci běhů na 5 a 10 kilometrů, stejně tak štafety. V pravé poledne pak bude zahájen půlmaraton.

Ještě dnes, tedy ve středu do 22 hodin, je možné se do závodu registrovat. Poté již bude příležitost až v den závodu na místě startu. Kapacita letošního Olfincar Trutnovského půlmaratonu je 800 běžců a na ty nejlepší čekají i finanční a věcné ceny v hodnotě 60 tisíc korun. Nejlepší muž a žena absolutního pořadí si přijdou na tři tisíce korun.

Za zmínku jistě stojí dosavadní rekordy trati. V mužské kategorii jej z předloňského roku drží Volodymyr Timashov (1:14:01), ženám od roku 2016 kraluje Aneta Khýrová (1:29:20).