Tento závod nepatří mezi oblíbené Václava Fejfara. Stál zde sice několikrát na stupních vítězů (vloni dokonce na nejvyšším), ale zažil zde také notnou dávku smůly a několik nepříjemných havárií. „Do Seelowa jsme odjeli v naprostém klidu a spokojeni s úspěšným testem zrepasovaného auta.

Hlavním cílem bylo dojet a auto nerozbít, protože se už tento týden jede další závod ME ve vzdálené Litvě a času na případnou větší opravu by moc nezbylo," přibližuje předzávodní atmosféru Václav Fejfar.

Vše probíhalo podle plánu. Převzato bylo v divizi Touring Autocross třináct jezdců a ti se po měřených tréninkových jízdách na čele seřadili v pořadí Výborný, Fejfar, Fučík a Pleskovas. Ještě v sobotu odpoledne se odjely první rozjížďky. Tady vyhráli Samohýl a Brožek, druhé pozice obsadili Fejfar a Výborný. V nedělních druhých jízdách se nejvíce dařilo Výbornému a Samohýlovi, druzí byli Fučík a Fejfar. Třetí jízdy se staly kořistí Fejfara a Brožka. První řadu finálové jízdy si vybojovali Jan Brožek, Martin Samohýl a Václav Fejfar. Za nimi čekali na příležitost Aleš Fučík a Otakar Výborný.

„Po startu jsme jeli vedle sebe a všichni tři se dopustili školácké chyby, když jsme se v první zatáčce vyvezli do meze a soupeři ze zadních pozic nás předjeli. Mně navíc zhasl motor, takže jsem odjížděl s velkou ztrátou úplně poslední." Po stíhací jízdě nakonec dojel lužanský závodník šestý. Vyhrál Výborný před Ervandianem (pro něj je to nejlepší výsledek v kariéře) a Fučíkem. Fejfar tedy z první řady nakonec dopadl nejlépe, neboť Samohýl dojel sedmý a Brožek devátý.

Junior Buggy byla vždy doménou českých jezdců, tentokrát nejlepší z nich obsadili 4.-6. místo v pořadí Prokop, Vaněk a Hartman. V Buggy 1600 vyhrál Němec Mandel, Nikodém obsadil pátou a Nosálek sedmou příčku. Velká konkurence je rovněž v Super Buggy. Tady byl nejúspěšnější Francouz Anacleto, Vaculík dojel pátý a výborný výsledek zaznamenal osmým místem jedenasedmdesátiletý Jaroslav Hošek.

O víkendu se pojede druhý závod v litevském Vilkyciai. Trať nového závodu v ME měří 1063 metrů, má hlinitý povrch a asfaltový start. Závodiště leží cca třicet kilometrů od Klajpedy. Oficiálně se přihlásilo 23 jezdců Super Buggy, dvacet devět šestnáctistovek, patnáct vozů Touring Autocross a jedenáct Junior Buggy.   Pavel Vydra