Výjimkou není ani letošní rok a hráči přípravky (tzv. Talenťáčku), minižáků, mladších a starších žáků opět zavítají v doprovodu svých trenérů a vedoucích týmů ve dnech 10. – 16. srpna do krásného prostředí rekreačního zařízení Eden v Jinolicích. Již popáté se kempu zúčastní také nejmenší házenkáři, „špunti" ve věku čtyři až šest let, kteří na tréninkový kemp dojíždějí v tzv. denním režimu přibližně od 8.30 do 16.30 hodin.

Velmi oblíbeného letního soustředění se zúčastní téměř sedmdesát hráčů, na které dohlíží patnáct trenérů a funkcionářů klubu. Tréninkové jednotky jsou zaměřeny především na zvyšování fyzické kondice, a tak se všichni házenkáři opět dokonale sžijí s lesy v okolí rekreačního střediska. Pamatováno ale samozřejmě bude také na zdokonalování základních házenkářských dovedností. Protože ale kemp mladých házenkářů není pouze o trénování, ale rovněž o zábavě, kamarádství a soudržnosti kolektivu, je pro všechny zúčastněné připraven pestrý a zajímavý program s celou řadou různých soutěží a her (např. běh do vrchu, cross v lese, různé štafetové běhy, hry ve venkovním bazénu, raft atd.) o hodnotné ceny v podobě sladkostí a suvenýrů věnovaných sponzory házenkářského klubu.

Pro zvýšení motivace rozdělili trenéři hráče do několika družstev, která v průběhu celého soustředění bojují o putovní pohár, na němž se objeví jména členů vítězného týmu. Chybět samozřejmě nebude ani tradiční a s velkým napětím očekávaná noční stezka odvahy a závěrečný „táborák".

Popřejme mladým házenkářům a jejich trenérům pěkné počasí, ať se jim vyhnou případná zranění či onemocnění, ať je letní kemp výbornou přípravou pro nadcházející náročnou sezónu a přinese své ovoce v podobě kvalitních výsledků mládežnických týmů. ⋌(hbc)