Již tradičně kategorii 45 – 54 let vyhrál ocelový muž Jaroslav Štěpán, když v celkové kategorii bez rozdílu věku mu patří osmé místo. Soutěžilo se podle pravidel ve třech silových disciplínách benchpress – počet (tlak velké činky v leže na lavici), počet shybů na hrazdě, leh sed -počet za 2.

Karlosův pohár.Výkony v silových disciplínách podal Jarda Štěpán (na snímku při své nejsilnější disciplíně) velmi dobré. Ze všech startujících v kategorii měl nejlepší hodnoty v lehu sedu, kterých udělal 108, třetí byl v tlaku, kde zdvihl činku dvaačtyřicetkrát a ve shybech, se přitáhl sedmadvacetkrát.

I když bylo pěkné počasí, tak kolo i běh se mu nevydařil. Proti ostatním podal slabší výkony jak na kole, i když s rychlostním průměrem 38 km za hodinu na zvlněné trati, byl celkem spokojen, tak i v běhu, ho tyto dvě poslední disciplíny pětiboje odsunuly až na sedmé místo mezi ocelovými muži všech kategorií.

„Běh tradičně žádná sláva, ale v padesáti letech už to asi lepší nebude. Dosáhl jsem ze svých letošních čtyř závodů celkového nejlepšího bodového ohodnocení 3706 bodů a vyhrál jsem tak v Bartošovicích svoji kategorii a nejlepší jsem i celkově v Karlosově poháru za letošní rok," sdělil nám spokojený Jarda Štěpán.

Z Nové Paky se zúčastnil rozloučení se sezonou v Bartošovicích také Tomáš Vokatý, který s výborným výkonem 3598 bodů ve své kategorii skončil pátý a stejné místo mu patří v celkovém hodnocení letošního ročníku. S počtem bodů 10 496 obsadil v tabulce bez rozdílu kategorií v letošním celkovém hodnocení deváté místo. ⋌Míla Pour