Část závodní trati vedla v lese na úbočí kopce Železný, část ulicemi města. Nejlepší závodníci se z tohoto sprintu kvalifikovali přímo na mistrovství České republiky, které se poběží v Uherském Brodě. Z jičínských se to povedlo Barboře Matějkové v D16 a všem držitelům licence A.

„Úvodní část byla zajímavá, ve městě to bylo orientačně jednodušší," komentoval závod Petr Klimpl z Pardubic. Hlavní kategorie mužů i žen ale měly i ve městě mnoho možností volby trasy, které navíc probíhalo ve velmi vysoké rychlosti.

V hlavní kategorii žen se s nimi nejlépe popraly pouze závodnice z Pardubic – vyhrála (a mistrovský titul získala) Marta Fenclová, která za sebou nechala o 47 sekund druhou Kláru Procházkovou a o 54 sekund třetí Martinu Zvěřinovou.

Ve velmi vyrovnaném závodě v hlavní kategorii mužů byl nakonec nejrychlejší Jan Flašar (Praga Praha), na druhém místě se ztrátou sedmi sekund doběhl pardubický Jan Čermák, další sekundu ztratil třetí Vojtěch Sýkora z Luhačovic.

Před sprintem většina závodníků absolvovala ještě závod na krátké trati v okolí Tichánkovy rozhledny na vrchu Tábor. Do technického a mapově záludného terénu s kamenitou podložkou nakonec odstartovalo celkem 925 závodníků.    Vendula Musilová