Malou generálkou před turnajem byl čtvrteční přátelský zápas Jičínských s Považskou Bystricí. Po vyrovnaném prvním poločase se jičínští házenkáři do svého soupeře ve druhé půli „zakousli“ a nakonec zvítězili 28:18.

Výsledky turnaje:

HBC Ronal Jičín – Talent M.A.T. Plzeň 21:27 (11:13). V úvodním turnajovém duelu nastoupili domácí házenkáři proti Talentu Plzeň, tedy českému vicemistrovi.

Úvod vyšel lépe Plzeňským, kteří se ujali vedení 1:3 a později 2:6. Domácí bojovali, ovšem pozorná obrana hostí jim toho zpočátku příliš nedovolila. Na začátku druhé desetiminutovky se domácí v útoku přeci jen zvedli a snížili na 7:8. Tři minuty před koncem prvního poločasu bylo po dvou brankách Rychny vyrovnáno, 11:11, ovšem házenkáři Talentu odpověděli rovněž dvěma góly a před pauzou odskočili na 11:13. Po změně stran svěřenci bývalého vynikajícího československého reprezentanta Michala Tonara zvýšili na rozdíl čtyř branek, když domácí doplatili ne neproměňování vyložených šancí. Hosté tak zkušeně hlídali vypracovaný náskok a po výhře 21:27 se mohli radovat z prvního dvoubodového zisku v turnaji.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Veverka, Soukup, Štefanič – Krahulec 7/2, Horut a Šulc po 4, Rychna 2, Kolc 2/1, Bareš a Čurda po 1, Miľko, Král, Hlava, Wolski, Bíšek, Herzán.

HBC Ronal Jičín – SPR Chrobry Glogów 24:28 (13:16). Domácí vstoupili do utkání poměrně aktivně, v sedmé minutě vedli 3:2. Také v dalším průběhu úvodního dějství předváděli solidní výkon a neustále drželi jedno až dvoubrankové vedení, 15. minuta 9:7. S přibývajícím časem se hosté dostávali do provozní teploty, těžili ze svých fyzických parametrů a spolupráce spojek s pivotem. Dvě minuty před koncem první půle byl stav nerozhodný 13:13, ovšem Glogowští v závěru třikrát v řadě skórovali a upravili na poločasových 13:16. Ve druhém dějství se pokoušeli házenkáři domácího Ronalu dostat hosty pod tlak, soupeř byl však proti. Glogowští znovu potvrzovali sílu polské ligové házené. Výborná hra jeden na jednoho, nekompromisní střelba, skvělá poziční práce pivota, to vše byly atributy, o které se mohli hráči polského týmu opřít. Jičínští bojovali, snažili se, ovšem porážce 24:28 zabránit nedokázali.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Veverka, Soukup, Štefanič 1 – Horut a Kolc po 3, Vítek 3/1, Král 3/2, Rychna, Wolski a Bíšek po 2, Krahulec, Bareš, Miľko, Šulc a Čurda po 1, Hlava, Herzán.

HBC Ronal Jičín – MŠK Považská Bystrica 30:32 (17:17). Do posledního zápasu vstupovali Jičínští s cílem „urvat“ alespoň jedno turnajové vítězství a potvrdit triumf ze čtvrtečního přátelského utkání. První minuty utkání naznačily, že to domácí myslí vážně. Zejména v útoku hráli s nezvyklou lehkostí, dobře kombinovali a téměř každou střeleckou příležitost dokázali přetavit v branku. V polovině prvního poločasu tak domácí vedli nečekaně vysoko 13:7. Stačila kratičká ztráta koncentrace, rotace se sestavou a obraz hry se změnil. Nedůrazná obrana, nízké procento úspěšnosti brankáře a zbytečné ztráty míčů posadily hosty zpět do sedla. Ti nabídnutou příležitost využili a do konce poločasu srovnali na 17:17. Hned na začátku druhé půle šli Považskobystričtí do trháku, stav 17:20. Domácí házenkáři dokázali v polovině druhé třicetiminutovky skóre srovnat na 24:24, ovšem další třígólová šňůra hostí situaci Jičínským značně zkomplikovala. Domácí se pokoušeli vývoj duelu zdramatizovat, snížili na rozdíl jediné branky, ovšem nakonec museli skousnout porážku 30:32

Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Veverka, Soukup, Štefanič – Vítek 6/1, Horut a Čurda po 5, Miľko 4, Krahulec 3, Šulc a Hlava po 2, Rychna, Bareš a Kolc po 1, Král, Wolski, Bíšek, Herzán.

Házenkáři jičínského Ronalu tedy v turnaji nezvítězili a skončili na čtvrtém místě. Šanci opět dostali všichni nominovaní hráči, trenéři ještě v rámci přípravy rotovali sestavou. Gólmani střídali lepší okamžiky s těmi méně povedenými, v posledním utkání s Považskou Bystricí zůstali svými výkony hluboko za očekáváním. Také obrana pracovala kolísavě, výborné pasáže střídaly fáze, ve kterých chyběl patřičný důraz a vázla komunikace.

V útoku naznačil svůj potenciál nový muž v jičínském dresu, Libor Horut, světlé momenty ukázal Wolski. Znát byla účast levorukých zkušených hráčů, Vítka a Šulce. V posledním duelu turnaje byl vidět Čurda. Tradičně poctivý výkon odvedli kapitán Bareš, další pivot Miľko a na hrotu obrany operující Rychna. Střelecky se dařilo zejména levorukým křídlům, Krahulcovi a Kolcovi. Také ostatní hráči bojovali, přístup celého týmu k náročným čtyřem duelům ve třech dnech byl příkladný. Turnaj i předchozí přátelský zápas splnily svůj účel, Jičínští změřili síly s velmi silnými soupeři a přestože výsledky nebyly dle přání, je na čem stavět.