V duelu, který má výhoz v neděli od 18 hodin, budou chtít domácí navázat na vydařené úvodní střetnutí s Kopřivnicí a také ve druhém utkání nového soutěžního ročníku bodovat.

Co rozhodne?
Vzájemné zápasy obou soupeřů bývají velmi vyrovnané, proto budou Jičínští opět spoléhat na podporu domácího červeného pekla. Neváhejte a přijďte házenkáře v neděli podpořit v cestě za dalším extraligovým vítězstvím.

Pražská Dukla v prvním kole z vlastní palubovky doslova vyprovodila Gumárny Zubří 32:24. „Příprava na Jičín byla trochu jiná než proti Zubří. Ronal hraje na rozdíl od Valachů vytaženou aktivní obranu. Pokud budou mít kluci svůj den, tak se proti ní nebude snadné prosadit," přiznává levá spojka David Šůstek.

„Právě v té obraně je největší síla Jičína. Tým trenéra Babáka má ve svém středu řadu výrazných individualit. Pozor si musíme dávat především na Bareše, Naimanna a Zemana," vypočítává muž, jehož tým se s úřadujícími mistry potkal v letošní přípravě, ve které se oba celky rozešly smírně po výsledku 20:20.
„Takto vypadají naše zápasy s Jičínem vždycky. Všichni se perou o každý míč.

K tomu připočtěme bouřlivé prostředí v tamní hale. Pokud ale budeme dobře bránit a opět využívat rychlé brejky, pak věřím, že uspějeme," myslí si Šůstek.
„Tipnu si, že zvítězíme o dvě branky," usmívá se. Vyhrát chce i Jičín.⋌(jp, dn)