Konání Pardubického vinařského půlmaratonu v tradičním jarním termínu znemožnila protikoronavirová opatření. Pořadatelé ovšem připravili náhradu. Již v neděli se akce koná v Kostěnicích nedaleko Pardubic.

Stejně jako v předchozích letech se půlmaraton poběží jako mistrovství ČR. Šampionát se v Pardubicích dříve konal již desetkrát.

„Chtěli jsme to udělat, když to šlo, relativně brzo, i když v době dovolených. Na podzim už je akcí zase hodně. Jsme rádi, že šampionát můžeme uspořádat,“ řekla Míla Kalinová, ředitelka závodu.

Volba místa tentokrát padla na Kostěnice. „Je to relativně blízko, možností je i vlaková doprava. Starosta obce nám vyšel vstříc,“ uvedla Kalinová.

Fotbalisté Pardubic vyhráli FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU.
Pardubice jsou prvoligové! Fotbalisté po výhře nad Vyšehradem postupují

Na startovní listině domácího šampionátu figurují i loňští vítězové z Pardubic – Jiří Homoláč (VSK Univerzita Brno) a Tereza Hrochová (AK Škoda Plzeň). Kromě nich mají o přední místa usilovat Vít Pavlišta, Petr Pechek, mezi ženami pak Marcela Joglová, Petra Pastorová a další.

Připravena je obrátková trať, jeden úsek měří 3,5 kilometru. „Trať je krátká, běží se po silnici tam a zpátky. Je to takový speciální úsek,“ dodala ředitelka závodu.

Celodenní program začíná v Kostěnicích již dopoledne. Kromě Lidového běhu se další tradiční závody uskuteční.

Časový program pro neděli 12. července je následující: 10.30 start Kiekert desítky, 12.00 start závodu handbike, 14.00 start Pohárového závodu koloběžek, 17.00 start Pardubického vinařského půlmaratonu a mistrovství České republiky, 18.45 vyhlášení výsledků MČR.