Dvaadvacetiletá spojka národního mužstva podepsala dvouletou smlouvou s roční opcí do Bergischer HC, týmu první bundesligy, jenž se nachází na sedmnáctém místě bundesligové tabulky.

Je to pro vás velký kariérní posun?
Určitě. Do Švýcarska jsem šel s tím, že bych se tam chtěl zlepšit. Mým cílem bylo dostat se do Německa, což se teď podařilo a jsem za to moc rád. Nyní jen doufám, že to bude ta první liga, že se Bergischer HC v nejvyšší soutěži udrží. Viděli mě hrát a sledovali už delší dobu. Kontaktovali mě v listopadu a nastínili mi, co by ode mě očekávali. Od té doby už se řešily jen detaily smlouvy a nějaké technické věci.

Tomáš Babák vybojoval před třemi lety v dresu Jičína extraligový titul. Tehdy byl také zároveň nejlepším střelcem soutěže i nejužitečnějším hráčem. Po této mistrovské sezoně putoval ve svých dvaceti letech do Švýcarska, kde absolvoval své první zahraniční angažmá. 

Házenkáři Jičína míří na mezinárodní turnaj

Jičín – Po vánočních svátcích a oslavě příchodu nového roku se házenkáři Jičína sešli poprvé v pondělí 4. ledna k zahájení přípravného období, které směřuje k vyladění formy na ostrý start závěrečných sedmi extraligových kol základní části. V prvním týdnu hráči podstoupili náročné tréninky zaměřené na obnovení fyzických sil.

V tomto týdnu již souběžně pracují na útočných i obranných činnostech jednotlivce a herních kombinacích. První část přípravy bude ve dnech 15. – 17. ledna 2016 zakončena startem házenkářů HBC Ronal Jičín na kvalitním mezinárodním turnaji v Považské Bystrici MŠK CUP 2016. Kromě domácích bude soupeřem jičínského celku další účastník slovenské nejvyšší soutěže, tým ŠKP Bratislava a posledním protivníkem se stane aktuálně šestý celek maďarské extraligy, tým Konig Trade Balmazújvárosi. Víkendovým turnajovým zápasům bude předcházet páteční přátelské utkání s domácím MŠK Považská Bystrica.

Hrací program HBC Ronal Jičín: Pátek 15. ledna: HBC Ronal Jičín – MŠK Považská Bystrica (18.30 hodin, přátelské utkání). Sobota 16. ledna: HBC Ronal Jičín – Konig Trade Balmazújvárosi (9.00), HBC Ronal Jičín – MŠK Považská Bystrica (18.00). Neděle 17. ledna: HBC Ronal Jičín – ŠKP Bratislava (9.00).