Basketbalový klub Kara Trutnov hlásí novinku pro příští ročník Renomia ŽBL. Účastnice nejvyšší domácí soutěže žen mají nového trenéra. Stává se jím Tomáš Veselý. Zkušený kouč, který žije ve Dvoře Králové nad Labem a za měsíc mu bude 52 let, trénoval v minulosti v ŽBL Karlovy Vary, KP Brno a Slovanku. Jako asistent reprezentačního družstva absolvoval Světovou univerziádu v Kazani, asistentem byl také u národního týmu U20 a U18. Naposledy působil u extraligových juniorů NH Ostrava.

Vstaly z mrtvých a nyní mohou slavit. Trutnovská Kara otočila vývoj série se Strakonicemi a zůstává v Renomia ŽBL.
Fantazie pod bezednými koši. Kara otočila play out a slaví záchranu Renomia ŽBL

Michal Martišek, který vedl Trutnov jako hlavní kouč v posledních čtyřech sezonách, se stal manažerem ligového týmu.

TOMÁŠ VESELÝ (17. 7. 1970)
- v ŽBL hlavní trenér Karlovy Vary, KP Brno, Slovanka Mladá Boleslav, asistent Sokol Hradec Králové
- asistent reprezentace Světová univerziáda Kazaň 2013, asistent reprezentace U20, U18, trenér reprezentace 3x3 MS Itálie
- od roku 2019 šéftrenér Sportovního centra mládeže NH Ostrava chlapci

„Velice si vážím příležitosti trénovat v ŽBL Trutnov, a to jak kvůli tomu, že Trutnov je východočeskou baštou basketbalu, tak proto, že se vracím domů,“ řekl pro klubový web Tomáš Veselý. „Bude záležet, jak poskládáme družstvo pro novou sezonu. Rád bych, aby tým šlapal a táhl za jeden provaz. Pak se dají dosáhnout zajímavé věci,“ dodal nový trenér Kary Trutnov.

„Vítáme trenéra Tomáše Veselého v našem klubu a věříme, že naše spolupráce bude úspěšná. Naším jednoznačným cílem bude vylepšit 9. místo z uplynulé sezony,“ zdůraznil předseda trutnovského basketbalového klubu Vladimír Smilnický. „Velmi mě těší, že v našem klubu zůstává Michal Martišek, který se přesunul do role manažera a bude mít na starosti celkové fungování A týmu,“ upřesnil Smilnický.

Michal MartišekMichal MartišekZdroj: Jan Bartoš„Výběr hlavního trenéra byl prvním nezbytným krokem v mojí nové pozici. Na starosti budu mít sestavení kádru a realizačního týmu a další záležitosti,“ objasnil novou roli Michal Martišek. „Jsem nesmírně rád, že se nám povedlo domluvit s Tomášem Veselým. Je to kvalitní a zkušený trenér a věřím, že tato změna bude pro tým pozitivním impulzem. Společně pracujeme na složení hráčského kádru pro příští sezonu,“ uvedl Martišek.

Mimořádná basketbalová událost se odehraje v Trutnově ještě před začátkem prázdnin. Příští pátek 24. června bude Trutnov dějištěm mezistátního utkání české reprezentace žen s Polskem. Utkání, v němž poprvé povede národní tým nová trenérka Romana Ptáčková, začne v 18 hodin. Vstupné bude symbolických 30 Kč.

Po celý průběh sezony měl trenér Michal Martišek svým svěřenkyním co říct. Zdá se, že si jeho rady družstvo vzalo k srdci.
Martišek: Krásnější poslední zápas na lavičce Trutnova jsem si ani nemohl přát