Tato velice náročná soutěž jak na vytrvalost, tak i na vůli jednotlivých závodníků, je pořádána pro muže a ženy roč. 1990 a starší. Prezentace je v místě startu od 9.30 hod.

Trať závodu je z 80 % osvětlena pouličním světlem a je vedena rovinatým až mírně zvlněným terénem do Roškopova a zpět. Jeden okruh s převýšením 20 m má délku 8,57 km. V neděli od 9.30 hod. budou dokončovat soutěžící závod na malém okruhu kolem autobusového nádraží. Pro klasifikaci stanovili pořadatelé limit 200 km pro muže a 150 km pro ženy.

Z podmínek vyjímáme povolenou jízdu „v háku“ pouze mezi účastníky závodu. Je povolena rovněž technická a informační pomoc a občerstvování. Vzhledem k tomu, že okruh není uzavřen, jsou soutěžící povinni dodržovat pravidla silničního provozu, mezi jiným i v nočních hodinách osvětlení kol. Pořadatelé doporučují cyklistickou přilbu.

Všichni klasifikovaní účastníci obdrží diplom s uvedeným počtem kilometrů a ceny. Za překonání traťového rekordu získá rekordman finanční odměnu.
Podrobnější informace na http://www.tjnovapaka.cz. Taťový rekord drží vynikajícím výkonem Pačák Daniel Polman, když v desátém ročníku zajel 700 km a 110 m při průměrné rychlosti 29,17 km/hod. Loňský vítěz, jičínský Rudolf Boček, ujel 677,03 km. Mezi ženami drží rekord Stanislava Severová z Horních Počernic (318,80 km), které ujela s průměrnou rychlostí 13,28 km/hod.

(bas)